Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
بابل بیشترین فوتی حوادث کار - مازنیوز
دو شنبه، 01 بهمن 97 ساعت 03:11 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 16:48:29 1396/12/07
مرگ تعداد 77 نفر ناشی از حوادث کار در ده ماه؛

بابل بیشترین فوتی حوادث کار

مازنیوز:مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در ده ماهه سالجاری تعداد 77 نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(76 مرد و یک زن)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشت. 
بابل بیشترین فوتی حوادث کار


به گزارش مازنیوز به نقل از  روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در ده ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان بابل با 16 ، و ساری و قائمشهر هرکدام با 8 مورد بیشترین و شهرهای با فوتی بیشترین و شهرهای ،نکا و رامسر هر کدام با یک مورد فوتی،‌ کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.
وی تصریح کرد: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با 36 نفر ،برق گرفتگی با 19، اصابت حسم سخت با 17و سایر با 5 مورد در رتبه بعدی قرار دادند. ضمن اینکه مرگ با اصابت جسم سخت 13 و برق گرفتگی 6 درصد در این این ده ماه افزایش داشتند.
مرداد بیشترین ماه
بر اساس تفکیک ماه مرداد با 12 ، اردیبهشت و شهریور هر کدام با 10 مورد بیشترین و آذر با 2 موردکمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.
تفکیک سن متوفی
سنین 21 تا 40 سال با 24 مورد داری بیشترین فوتی و کمتر از 20سال با 4 فوتی کمترین آمار را داشتند.
وضعیت تاهل و ملیت
عباسی با بیان اینکه از تعداد 77 مورد فوتی 64 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند گفت: تعداد 7 نفر از فوت شدگان حوادث کار در ده ماه سالجاری دارای ملیت غیر ایرانی هستند.
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست. لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی ، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می شود و لزوما نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات