Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی استانی بابل 700 میلیارد تومان اعتبار می خواهد - مازنیوز
دو شنبه، 01 بهمن 97 ساعت 03:11 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 10:05:50 1396/12/10
عضوهیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبرداد؛

تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی استانی بابل 700 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

مازنیوز:اعتبار پروژه های عمرانی باعث زمان بر شدن آنها شده و از لحاظ فنی ، اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی را ایجاد نموده است. 
تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی استانی بابل 700 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

به گزارش مازنیوز حسین نیازآذری نماینده بابل و عضوهیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پیرامون روند اجرایی طرح های عمرانی در این شهرستان به خبرنگارماگفت: بابل حدود 700طرح عمرانی نیمه تمام استانی دارد که تکمیل آنها نزدیک به 700میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد در صورتی که تخصیص اعتبارات استانی درسال کمتر از پنجاه درصدمصوب است لذا با این وضع قطره چکانی اعتبارات عمرانی که سالانه حدود 40 میلیارد تومان است اجرای پروژه های شهرستان تاریخی خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه شاخص توزیع اعتبارات شهرستان ها در قانون بودجه مشخص است افزود: هیچ شهرستانی خارج از روال قانونی بودجه نمی گیرد و سهم بری شهرستان بابل از بودجه استانی 13/49درصد اعتبارات استان است.
عضو هیات رییسه کمیسیون  عمران مجلس خاطرنشان کرد طرح های عمرانی یاد شده بدون در نظر گرفتن طرح های عمرانی شهرداری ها می باشد که از منابع دولتی برخوردار نیستند.
وی افزود: بابل 16 ردیف اعتباری ملی و فرا شهرستانی دارد که بیشتر مربوط به دانشگاه های شهرستان و بقیه در فصل راه ، آب و فاضلاب قراردارد که اتمام این طرح ها هم ده ها میلیارد تومان هزینه دارد که در بودجه های سنواتی تامین اعتبار خواهد شد.
نیازآذری تاکید کرد از طریق مکاتبات ، پیگیری های مستمر میدانی با جلسات فشرده و با بهره گیری از ظرفیت های نظارتی و پارلمانی تلاش می کنیم از منافع حوزه انتخابیه صیانت نماییم که در برخی شرایط توفیقاتی کسب می کنیم و جاهایی هم نتیجه نمی گیریم.
وی تصریح کرد :کمبود اعتبار پروژه های عمرانی باعث زمان بر شدن آنها شده و از لحاظ فنی ، اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی را ایجاد نموده است.
عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه طرح های ملی عمرانی شهرستان بویژه دربخش آب ، فاضلاب و راه سازی شتاب بیشتری گرفته است خاطرنشان ساخت: فاز اول بزرگترین تصفیه خانه آب شرب شمال کشوردر سال آینده به بهره برداری می رسد.
نیازآذری همچنین گفت دولت بشدت با مشکل نقدینگی مواجه هست و به همین دلیل پیمانکاران رغبتی برای شرکت در مناقصه ها را ندارند اما با این شرایط تمام تلاش بنده با همه سوابق اجرایی این است که ار ظرفیت پارلمانی حداکثر استفاده را برای جذب و تخصیص اعتبار انجام دهم تا دستگاه های اجرایی فعالیت خود را عملیاتی نمایند.
نماینده بابل یادآور شد بسیاری ازابنیه و تاسیساتی که از اول انقلاب درمحلات و روستاها ساخته شده اند مستهلک شدند و بازسازی و بهسازی آنها منابع کافی می خواهد که خودش یک مشکل اساسی فراروی اجرای طرح های عمرانی هست از طرفی با توجه به رشد جمعیت و گسترش فضای کالبدی شهرها و روستاها نیازهای جدیدی بوجودآمد که ضرورت دارد برای آنها نیزبرنامه ریزی شود.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات