Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
آقای استاندار، به رئیس جمهور بگوئید که نیاید! - مازنیوز
دو شنبه، 01 بهمن 97 ساعت 03:11 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 14:28:16 1396/12/10
آقای استاندارماکجای کاریم؟!

آقای استاندار، به رئیس جمهور بگوئید که نیاید!

مازنیوز:مازندران در طول سالهای گذشته بجز همین چند پروژه معدود شهرداری ها مخصوصاً شهرداری ساری و نیز چند پروژه راه و شهرسازی، چه پروژه های بزرگ اقتصادی داشته که بتواند در دو گرایش اشتغالزایی و درآمدزایی، مانور داده و افکار عمومی را به بهبود اوضاع امیدوار سازد؟
آقای استاندار، به رئیس جمهور بگوئید که نیاید!

این روزها که رئیس جمهور محترم به سفرهای استانی می رود و با اقتدار به افتتاح پروژه های بزرگ اقتصادی می پردازد و رقم مالی آنها که گاهی به مرز بیست هزارمیلیارد تومان می رسد، با خودم می اندیشم که اگر یکی از همین روزها مازندران مفتخر به میزبانی ایشان باشد، با توجه به اینکه سقف مالی پروژه های مفتوح در ایام الله دهه مبارکه فجر امسال فقط 800 میلیارد تومان بوده است، این رقم به چه میزان خواهد بود؟
مازندران در طول سالهای گذشته بجز همین چند پروژه معدود شهرداری ها مخصوصاً شهرداری ساری و نیز چند پروژه راه و شهرسازی، چه پروژه های بزرگ اقتصادی داشته که بتواند در دو گرایش اشتغالزایی و درآمدزایی، مانور داده و افکار عمومی را به بهبود اوضاع امیدوار سازد؟
آیا برای مازندران خجالت آور نیست که نتیجه سفر و بازدید انحصاری آقای مونسان ریاست محترم سازمان گردشگرى از مازندران که در راستای غرب نوازی های اخیر، تنها به شهرهای غرب مازندران اختصاص داده شده، این افاضه ایشان باشد که مازندران ساحل بدردبخور و مناسبی ندارد؟!
اگر مازندران در حوزه گردشگری دقیقاً بخاطر عدم جدیت در توسعه زیرساخت ها، عدم ساماندهی ها، عدم سرمایه گذاری، عدم رویکرد مناسب به بخش خصوصی، عدم پیش بینی سودآوری، عدم ثبات شغلی، در همین دو نقطه قوت، ضعیف معرفی شود، چه باید کرد؟
اگر مازندران در حوزه کشاورزی با پدیده مقرون به صرفه نبودن این شغل مواجه شده و ما با کشاورزان ناراضی و یا حتی معترض مواجه شویم و عملاً بجاى افزایش بهره وری از اراضی موجود، نتوانیم همین سطح اراضی را حفظ کنیم و هر روز شاهد تمایل شدید کشاورزان به فاجعه تغییر کاربری و رشد ویلاها و سایر مراکز تجاری و تفریحی باشیم، چه باید کرد؟
اگر مازندران در عصر تعالی همه جانبه صنعت، علم و فناوری و تولید فکر و تجاری سازی دانش، نتواند سطح صنعت خود را نه با استانداردهای جهانی که با استانداردهای داخلی هم انطباق دهد، اگر نتواند لااقل با حیات بخشی، ماکت های کوچک شهرک های صنعتی، گلیم خود را از آب بیرون کشیده و بر آمار و برخورداری خود از اشتغال و درآمد بیفزاید، اگر نتواند بین بانک ها و ادارات با سرمایه گذاران بخش خصوصی، پنجره واحد خود را توسعه دهد و از فاصله های حیرت آور صنعتی اش با سایر استانها بکاهد، چه باید کرد؟!
اگر مازندران در حوزه هاى صیادی، تجارت، عمرانی، رفاهی، معیشتی، فرهنگی و اجتماعی، کمپوست و دهها اولویت دیگر نخواهد و یا نتواند خانه تکانی کند، موانع را بردارد، فکر نو و نفرات نو و بسترهای نو آورده و نوسازی خود را بیاغازد، چه باید کرد؟!
حقیر در روز گذشته وقتی شنوای آن همه عبارت ردیف شده برای استان هرمزگان مانند استان صنعتی، استان گردشگری، استان کشاورزی، استان مناطق آزاد، استان تجارت، استان انرژی، استان .... از سوی رئیس جمهور بودم، غافلگیر شدم که اگر رئیس جمهور محترم بخواهد در روز ورود به مازندران، مازندران نوازی کند، کدامیک از آن عناوین را می تواند برای ما بکار بگیرد؟
آقای استاندار،
مازندران چندین دهه است که دچار بیماری کم تحرکی و پیری زودرس شده و به همین خاطر ناگهان از جایگاه مهاجرپذیر، به مهاجر فرست منتقل شده است و در طول این سالها ما غالباً بجای طبیبان حاذق و مدیران اهل عمل، با مدیران حراف مواجه بوده ایم و نه تنها نسخه های جعلی آنها به درمان عملی مازندران منجر نشده، بلکه این روزها مازندران را به مثابه یک موجود مرگ مغزی شده پنداشته و می خواهند اعضایش را به دیگران اهدا تا حیات آنها را ضمانت کنند که طرح ناصواب انتقال آب دریای خزر، انحراف مسیر سرچشمه های آبی رودها، الحاق برخی مناطق مثل گدوک و امامزاده هاشم و میانکاله و غیره نمونه های بارزی از این اهدای اعضای پیکره مازندران اند!
آقای استاندار، آیا بهتر نیست که با توجه به شرح حرمانی که عرض شد، به آقای رئیس جمهور بگوئید که حالا حالاها روی مازندران حساب باز نکند و به این استان نیاید و در جلوی نام مازندران در جدول سفرهای استانی بنویسد: شاید وقتی دیگر؟!
به هر حال امیدوارم که برخلاف پیشنهادم و بجای پاک کردن صورت مسئله، تلاشی را بیاغازید که در فاصله زمانی قابل قبولی، مازندران هم بتواند مثل کرمان و هرمزگان، با افتخار شاهد حضور رئیس جمهور محترم و افتتاح پروژه های چندهزارمیلیاردی و امید خانواده ها بخصوص جوانان به بهبود اوضاع و رفع معضل بیکاری و کم درآمدی باشد.
صادقعلی رنجبر-مدرس دانشگاه
96/12/10

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات