Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
پزدادن با کالاهای خارجی باید یک امر ناپسند و زشت شمرده شود - مازنیوز
چهار شنبه، 07 فروردین 98 ساعت 05:01 ق.ظ

- اجتماعی

تاریخ 20:56:34 1397/01/03
امام جمعه بابلکنار:

پزدادن با کالاهای خارجی باید یک امر ناپسند و زشت شمرده شود

مازنیوز:حمایت ازکالاهای ایرانی یعنی تولیدکنندگان به پشتیوانه حمایت مردم کالاهای با کیفیت بسازند وتولید کنند نه این که با قایم شدن پشت شعار سال به تولید کالاهای بی کفیت خودشان ادامه دهند!
پزدادن با کالاهای خارجی باید یک امر ناپسند و زشت شمرده شود

به گزارش مازنیوز حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار.درخطبه های امروز نمازجمعه اظهارکرد:اقتصاد مقاومتی یعنی حمایت از کالای ایرانی و این یعنی من و شما باید باور داشته باشیم که ایران مال همه ماست. برای امنیت ملی باید خون داد و برای امنیت اقتصادی باید پول داد.
وی افزود:یکی از ابزار تسلط کالاهای خارجی در بازار ما، تبلیغات از طریق رسانه های داخلی ماست، در گام اول تبلیغ کالاهای خارجی در کشور ممنوع و برای حمایت از کالاهای داخلی، رسانه های جبهه انقلاب، یک فضای تبلیغاتی رایگان در اختیار تولید ایرانی قرار دهند.
از رئیس جمهور برای حضور در مناطق زلزله زده در ساعات اولیه سال تحویل و دلجویی از مردم مصیبت دیده و ابلاغ دولت به ممنوعیت خرید کالاهای خارجی تشکر می کنیم.

خطیب جمعه بابلکنار خاطرنشان کرد:حال که رهبر انقلاب سال ۹۷را سال حمایت از کالای داخلی اعلان فرمودند، بهترین کار این است که در یک اقدام انقلابی مسئولین دو تابعیتی و غیر ایرانی نیز، در هر مقامی که هستند حذف شوند.
چرا باید در فروشگاه های دولتی و حکومتی، هر چه وجود دارد ازکالاهای خارجی باشد؟ پزدادن با کالاهای خارجی باید یک امر ناپسند و زشت شمرده شود.

وی گفت:اعتماد کردن به نسخه بیگانگان و قبیله گرایی سیاسی و خارجی و اقتصادی، عدم توجه به سیاست درون زایی، سیاست های بانک جهانی و بعضی از معاهدات بین المللی، دلایل و موانع عدم استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور است.
حمایت ازکالاهای ایرانی یعنی تولیدکنندگان به پشتیوانه حمایت مردم کالاهای با کیفیت بسازند وتولید کنند نه این که با قایم شدن پشت شعار سال به تولید کالاهای بی کفیت خودشان ادامه دهند!

این مقام مسئول تصریح کرد:مهمترین گام برای حمایت از کالای ایرانی از بین بردن حمایت دلاری و ارزی از واردات است. با این وضعیت دولت عملاً در حال یارانه دادن به واردات خواهد بود.
حمایت از تولید داخلی، لازمه حفظ استقلال و ارتقاء جایگاه کشور در نردبان قدرت نظام بین الملل و مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمن است.

امام جمعه بابلکنار ادامه داد:حمایت از کالای ایرانی، یعنی هرکس در هر جایگاه وموقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند یکی با خریدکالای ایرانی، دیگری با تولید با کیفیت تر و دیگران با کوشش علمی و حمایت های قانونی.
دولت برای حمایت از تولیدات داخلی دو کار مهم و اساسی و بنیادی انجام دهد. در کوتاه مدت افزایش تعرفه گمرکی برای کالاهای مصرفی خارجی و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و در دراز مدت حمایت از بنگاه های داخلی برای رسیدن به فناوری لازم جهت رقابت با کالاهای خارجی.

وی افزود:صنعت گران آلمان و ژاپن وقتی درهای واردات کشورشان بسته شد نگفتند مردم چاره ای جز خرید از ما ندارند! و جنس بنجل برای آنها بسازند! به مردم شان احترام گذاشته و کیفیت کالاهای خود را افزایش دادند و مردم هم از تولیدات آنها حمایت کردند.
حمایت از کالای ایرانی، یعنی وزیر خارجه به جای مذاکره در مورد برجام منطقه ای و برجام موشکی به فکر مذاکره با ۱۵کشور همسایه برای صادرات کالای ایرانی باشد.

حجت الاسلام بابائیان ادامه داد:رهبری معظم انقلاب مردم را مکلف به خریدن کالاهای ایرانی کرده است و ملت نیز اطاعت خواهند کرد. در این میان تولیدکنندگان هم وظایفی دارند از جمله این وظایف، تولید محصولات با کیفیت و قیمتی معقول و خدمات متناسب، نه این که از حرف رهبری به هر طریقی سوء استفاده کنند.
نتیجه انحراف و زاویه گرفتن با ولی فقیه این می شود که انسان جان خود را آنچنان بی ارزش کند و آن را برای هر بی سرو پایی فدا کند!!
سال۹۷، سال کشیدن صمصام و شمشیر عدالت علوی از نیام صبر و انتظار و قطع ریشه های فساد باشد.

وی تاکید کرد:رأفت و گذشت نظام اسلامی، فتنه گران و افساد طلبان را طلبکار کرده است، در ترکیه بعد از کودتای ۴۵دقیقه ای ۳۷۷۷۷معلم و استاد، ۸۰۰۰پلیس، ۶۰۰۰ سرباز، ۳۴۵۰دولتی ها و ۳۴۷۵ قاضی، از کار برکنار شدند، ولی در ایران بعد از کودتای۸ ماهه، سران فتنه داخل ویلاهای مجلل کنار دریا زندگی می کنند! همچنان از بیت المال حقوق می گیرند! و در فکر براندازی نظام هستند و باز هم زبانشان دراز است.!!
اگر امنیت آب و خاکمان را مدیون باکریهای دیروز وحججی های امروز هستیم، امنیت اقتصادی مان، نیازمند حججیهای اقتصادی و کارآفرین است.

وی درپایان گفت:۴۰سال از انقلاب گذشته: صنایع نظامی به دست خدا باوران بوده به باشگاه قدرت های برتر موشکی جهان وارد شدیم اما صنایع خودروسازی و دیگر صنایع در این سال ها در دست کدخدا باوران بود که نتیجه آن عقب ماندگی در این صنایع بود. این است فرق تفکر ما (میتوانیم و ما نمیتوانیم)

افزایش حقوق مدیران با مبالغ بسیار بالا بدون دردسر تصویب می شوند، اما افزایش ناچیز حقوق کارگران با ساعت ها جلسه و کش و قوس مخالفان انجام می گیرد! چون حقوق کارگران اگر اضافه نشود هرگز دزیدی نمیکند اما برخی مدیران اگر حقوق کم بگیرند دزدی میکنند!

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات