Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
آیا این درست است که کشور اول دارنده گاز و نفت در جهان ، وابسته به بنزین وارداتی باشیم؟ مایه ننگ و تلخ کامی نیست؟! - مازنیوز
چهار شنبه، 07 فروردین 98 ساعت 05:01 ق.ظ

- اجتماعی

تاریخ 18:09:44 1397/01/17
امام جمعه بابلکنار:

آیا این درست است که کشور اول دارنده گاز و نفت در جهان ، وابسته به بنزین وارداتی باشیم؟ مایه ننگ و تلخ کامی نیست؟!

مازنیوز:فقط در۱۱ماهه اول سال۱۳۹۶مبلغی حدود۴۰هزار میلیارد تومان واردات کالاهای مصرفی غیر ضروری داشتیم یعنی معادل۴۰هزار شغل در کشور، متأسفانه کالاهایی وارد کشور می شود که ما در دنیا صاحب برند آن هستیم!
 آیا این درست است که کشور اول دارنده گاز و نفت در جهان ، وابسته به بنزین وارداتی باشیم؟ مایه ننگ و تلخ کامی نیست؟!

 

به گزارش مازنیوز حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار در نماز جمعه امروزاظهار کرد:در کشوری که برخی مسئولین آن، کفش سه میلیونی، ساعت۱۶میلیونی، ماشین گران قیمت خارجی و ... استفاده می کنند، نباید انتظار داشت جوانان و پدران ایرانی صاحب کار باشند و کودکان پابرهنه نباشند و کارگاه و شرکتهای تولید کنندگان ایرانی تعطیل نباشد!!
نمایندگان مجلس بجای طرح فوریت الزام دولت به خرید کالاهای ایرانی طرح ممنوعیت واردات کالای مشابه داخلی را تصویب کند، وقتی کالای مشابه داخلی وارد نشود، دولت هم لاجرم کالای ایرانی خریداری خواهد کرد!

وی افزود:واردات ماهانه۵۰میلیارد دلار کالا به کشور امید هر تولید کننده ای را نا امید می کند. بخصوص وقتی بدانیم بیش از ۶۰% این واردات کالاهای رقابتی و مشابه با تولیدات داخلی هستند! قصه زمانی تلخ تر می شود که وزارت صنعت حاضر نیست لیست این۶۰در صد را که حدود ۲۰۰قلم است را آشکار کند و حتی در اختیار نمایندگان مجلس بگذارد!!
فقط در۱۱ماهه اول سال۱۳۹۶مبلغی حدود۴۰هزار میلیارد تومان واردات کالاهای مصرفی غیر ضروری داشتیم یعنی معادل۴۰هزار شغل در کشور، متأسفانه کالاهایی وارد کشور می شود که ما در دنیا صاحب برند آن هستیم!

خطیب جمعه بابلکنار خاطرنشان کرد:وقتی منافع برخی مدیران در گروه واردات کالاهای خارجی باشد، حمایت از تولید داخلی چه معنا دارد؟!
دولت محترم به مردم پاسخ دهند: که با یک و نیم میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی برداشت شد چه کردند؟ یعنی۷۸هزار میلیارد ریال، مردم محروم روستاها منتظرند بدانند این پول ها در کدام دولت هزینه شده و چند شغل ایجاد شده است؟ به جای ایجاد اشتغال کام چه کسانی را شیرین کرده است؟

وی ادامه داد:دولت محترم فرمودند که نه تنها در تولید بنزین خودکفا شدیم بلکه توان صادرات را هم داریم! اما اکنون۴.۵ میلیارد لیتر بنزین به کشور وارد می کنیم. چه دستی در کار است؟ آیا این درست است که کشور اول دارنده گاز و نفت در جهان ، وابسته به بنزین وارداتی باشیم؟ مایه ننگ و تلخ کامی نیست؟!
انگلیس می گوید: آینده کشور ایران دست بچه هایی است که ما تربیت می کنیم؛ پدر و مادرشان جرأت برخورد با ما را ندارند! ما برای دانشگاه، مجلس و دولت برنامه ریزی کردیم! مسئولین چه جوابی دارند؟

امام جمعه بابلکنار تصریح کرد:برخی از افساد طلبان با بازی در زمین دشمن و بدون توجه به تجربه پر هزینه برجام، به دنبال تکرار خسارت محض برجام در دیگر مؤلفه های قدرت کشورمان هستند و می گویند: باید برجام موشکی را امضاء کنیم تا سایه جنگ برود و معیشت مردم حل شود!!
اگر کسانی بخواهند سرمایه های دفاعی و منطقه ای کشور را فدای ناتوانی مدیریتی خود کنند، تنها برگه عدم کفایت سیاسی خودشان را امضاء خواهند کرد.

وی افزود:لیبرال های وطن فروش و فتنه گران۸۸ تقصیر خروج احتمالی امریکا از برجام را به حساب صنایع موشکی ایران و حمایت کشورمان از جبهه مقاومت می دانند! و به روی نا مبارک خود هم نمی آورند که اگر موشک های ایران و حمایت از مقاومت نبود باید الان پوتین داعشی ها را واکس می زدند!
برجام برای امریکا یک سند طلایی است که امریکایی ها حتی احتمال تن دادن ایران به این سند فاجعه بار را در خواب نمی دیدند؛ بنابراین محال است که امریکا از برجام خارج شود و امتیازات فراوانی را که مفت بدست آورده را مجانی از دست بدهد.

این مقام مسئول ادامه داد:برجام یکی از اصلی ترین موانع گشایش اقتصادی است. برجام برخلاف ظاهرش، هسته ای نیست، بلکه این معاهده با هدف فلج کردن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تهیه و به مردم و نظام تحمیل شده است.
امریکایی ها می گویند: توافق هسته ای با ایران مسئله ای حاشیه ای است و باید سیاست واقعی رژیم جمهوری اسلامی را ساقط کنیم و آن تضعیف ایران و حمایت از دشمنان داخلی آن است، همان کاری که با امپراطوری شوروی که دشمنی به مراتب قدرتمند تر از جمهوری اسلامی ایران بود کردیم.

وی گفت:رهبر انقلاب می فرمایند: مسئولی که به فکر طبقات ضعیف نیست، نمی تواند بگوید امام من علی(ع) است.
خروج از برجام برای امریکا یک فاجعه و برای ما یک فرصت طلایی خواهد بود و یکی از موانع اصلی پیش روی تحقق شعار سال و پیوست های آن را از میان بر می دارد، خروج ما از برجام عربده های ترامپ را به التماس تبدیل می کند.

حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار ادامه داد:رژیم های نژاد پرست، شهوت پرستان و جنگ طلبان از متحجرین عربی تا آدم کش عبری، تا سرمایه داران غربی از صدام و بن سلمان تا ترامپ و نتانیاهو و داعش و ... همه و همه دشمن جمهوری اسلامی ایران بوده اند! ولی ما هستیم و همچون کوه ایستاده ایم. چون خداوند فرمود: حقاً علینا نصر المونین ( سوره الروم آیه۴۷ ).

وی درپایان گفت:ملت سلحشور ایران، دلسوزان انقلاب، ولایتمداران صدیق و بسیجیان مخلص، هرگز نخواهند گذاشت، ایران اسلامی با تمدن بزرگ، فرهنگ در گل فرو رفته غرب را تجربه کند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات