Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
در بلا بودن، به از بیم بلاست! - مازنیوز
آدینه، 03 اسفند 97 ساعت 05:12 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 17:11:53 1397/01/25
غرب درگرداب سوریه

در بلا بودن، به از بیم بلاست!

مازنیوز:این تهاجم همانند همه تجاوزات قبلى قطعا" راه به جایى نخواهد برد و هرگز نخواهد توانست منجر به نجات تروریستها و یا تأمین امنیت صهیونیستها و یا بسترساز پیشروى آنها علیه مسلمانان و کشورهاى اسلامى شده و یا مزدوران عرب را به جایى برساند. 
در بلا بودن، به از بیم بلاست!

بالاخره نظام سلطه جهانى، پس از اطمینان از شکست در جنگهاى نیابتى داعش در عراق و سوریه و از دست دادن آخرین امیدهاى خود با سقوط غوطه شرقى و فتح دوما به دست ارتش سوریه، آخرین برگ برنده خود را هم که همین حملات موشکى و هوایى بود و با ابهت بسیار زیاد در رسانه هاى غول پیکر و نیز فضاى نافذ مجازى که به بهانه ادعاى کذب حملات شیمیایى سوریها علیه تروریستها تبلیغ مى شد، رو کرد، ادعایى که در حمله به عراق در باره برخوردارى از سلاح هسته اى مطرح شده بود و نهایتا" خودشان به غلط بودن خبر اعتراف کردند، اما دیگر فایده اى نداشت!
جالب اینجاست که علیرغم این ادعا، شاهد بروز نیات پنهان فرب نیز بوده ایم که طى آن اعلام شد که هدف از این تهاجم این است که روسیه و ایران نتوانند از شرایط بوجود آمده در سوریه بهره بردارى کنند!
این تهاجم همانند همه تجاوزات قبلى قطعا" راه به جایى نخواهد برد و هرگز نخواهد توانست منجر به نجات تروریستها و یا تأمین امنیت صهیونیستها و یا بسترساز پیشروى آنها علیه مسلمانان و کشورهاى اسلامى شده و یا مزدوران عرب را به جایى برساند.
نکته مهم این ماجرا، تکرار شکست هاى دومینوگونه سیاستهاى غرب در خاورمیانه و ناکامى سیاستهاى جبرانى و ترمیمى ناشى از این همه شکستهاى خفت بار در سالهاى اخیر است.
این سلسله شکستها که از شکست اسرائیل در برابر حزب الله استارت خورده و تا شکست هاى اخیر تروریستهاى داعش در غوطه شرقى استمرار یافته، نظام سلطه را به دخالت مستقیم واداشته و یقینا" با اتحاد مردم و اقتدار ارتش سوریه و حمایت متحدان سوریه، راه بجایى نبرده و شکست دیگرى را بر شکستهاى قبلى خواهد افزود.
اتفاق اصلى این تهاجم، ناامنى اتباع غربى در منطقه و نیز انزواى سران خائن عرب در بین مردم منطقه و مهمتر از همه ناامنى صهیونیستها به واسطه خشم هایى است که خودشان اینگونه تولید مى کنند!
آنچه که مى توان در این فرصت به آن پرداخت این است که دلارهاى نفتى عربستان و ترغیب امریکایى ها توسط صهیونیست ها تأثیر زیادى در این تهاجم داشته اند، فلذا ما در سیاستهاى منطقه اى خود، نه تنها باید پاسخ مناسبى به متجاوزان غربى بدهیم، بلکه باید سیاستهاى فشارنده خود علیه رژیم اشغالگر قدس و دولت وهابى عربستان را استمرار بخشیده و بیش از پیش تقویت کنیم.
ضمنا" تأکید مى شود که این عملیات، اولا" شکست خورده و ثانیا" در عمل پایان یافته و حتى اگر در مقطعى استمرار یابد، باز هم راه بجایى نخواهد برد و ثالثا" این تهاجم دل کسى را خالى نکرده و باز هم باجى به غرب و متحدان منطقه اى آنها داده نخواهد شد و رابعا" این تهاجم، اتحاد مردم سوریه و حتى مردم منطقه را بیش از پیش کرده و نهایتا" آغازى است بر پایان هارت و پورت هاى ترامپ و نتانیاهو و تلاشهاى مزدورانه و دوره گردى هاى ذلیلانه سعودى ها و فرصتى است براى شمارش مرگ وهابى ها و صهیونیست هاى اشغالگر که طبعا" در رأس استراتژى جبهه مقاومت قرار داشته و دارد!
نکته پایانى مربوط به ناتوانى موشک ها و سلاح هاى مدرن غرب در برابر سپر دفاعى نه چندان پیشرفته سوریهاست که قابل مقایسه با توان پدافندى فوق پیشرفته ایران اسلامى نیستند و عملا" نشان داده شد که گزینه نظامى روى میز امریکایى ها تا چه اندازه پوشالى است!
به هر حال حضور گسترده، شجاعانه و حمایتگرانه مردم سوریه در میدان اموى هاى دمشق در اوج تهاجمات موشکى و هوایى علیه ائتلاف غرب، بسیار قابل ستایش و نیز قابل الگوبردارى است.
امیدواریم که با درایت هاى مقام معظم رهبرى که همواره راهگشا بوده، ایران اسلامى بتواند از این آزمون نیز سربلند بیرون بیاید و باز هم ایفاگر نقش اثرگذار منطقه اى جمهورى اسلامى ایران همچون گذشته باشد.


صادقعلى رنجبرمدرس دانشگاه

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات