دو شنبه، 27 خرداد 98 ساعت 11:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 12:03:22 1397/04/26
قابل توجه نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی؛

فعالیت نامزدهای احتمالی مجلس در مازندران رصد می شود

مازنیوز:رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات مازندران با تاکید بر آسیب‌شناسی تخلفات در زمان انتخابات ، تصریح کرد: دفاتر نظارت و بررسی بر انتخابات در مرکز استان مستقر بوده و دفاتر آن نیز درتمامی شهرستان ها فعال است.....
فعالیت نامزدهای احتمالی مجلس در مازندران رصد می شود
به گزارش مازنیوز ، حجت‌الاسلام علی‌اصغر زکوی که به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی با جمعی از خبرنگاران سخن می گفت ، با اشاره به وظایف شورای نگهبان اظهار داشت : شورای نگهبان در انتخابات شورای شهر و روستا هیچ نقشی ندارد و نظارت بر شورا وظیفه نمایندگانی است که اعضای هیأت نظارت استان هستند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات مازندران با تاکید بر آسیب‌شناسی تخلفات در زمان انتخابات ، تصریح کرد: دفاتر نظارت و بررسی بر انتخابات در مرکز استان مستقر بوده و دفاتر آن نیز درتمامی شهرستان ها فعال است.

وی با اعلام اینکه 13 هزار نفر نیروهای مردمی در ایام انتخابات با این نهاد همکاری می‌کنند، افزود: در جذب نیروهای ناظر علمی‌تر برخورد می‌کنیم تا افراد جوان در کنار افراد باسابقه فعالیت کنند و همچنین در استان از توانمندی‌های علمی و حوزوی اساتید دانشگاه‌ها در اتاق فکر استفاده می‌شود.

زکوی به جایگاه بسیار مهم شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: حملات زیادی از سال‌های 88 به بعد شورای نگهبان و نهادهای انقلابی شده است.

وی با بیان اینکه باید قانون انتخابات تغییر کند، گفت: قانون مربوط به انتخابات مربوط به دهه 60 است و بیش از 30 سال از عمر قانون گذشته است و قانون ایراد دارد و بعضی از جاها درست اجرا شود دچار مشکل می‌شویم.


رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات مازندران درباره فعالیت این نهاد در زمان غیر از انتخابات اظهار کرد: رصد فعالیت افراد که احتمال نمایندگی دارند به عهده دفتر نظارت است که چه فعالیتی دارند و کارهای غیرقانونی و خلاف نداشت باشند.

وی درباره میزان رضایتمندی از عملکرد این نهاد بیان کرد: برخی افراد تایید صلاحیت می‌شوند می‌گویند شورای نگهبان عالی عمل کرد و اگر رد صلاحیت شوند این نهاد را غیرقاونی می‌دانند و اگر پرونده این افراد پاک است اجازه دهند اطلاع‌رسانی عمومی شود و مظلوم‌نمایی نکنند تا آدرس غلط داده نشود.


زکوی با بیان اینکه باید گشت مبارزه با فساد و بی‌عدالتی وجود داشته باشد، افزود: این گشت‌ها باید بروند و ببینند کارگران چه مشکلی دارند و باید قبل از اتفاق درمان کرد.

 
نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات