دو شنبه، 27 خرداد 98 ساعت 11:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 10:34:56 1397/05/08

غرق شدگان در دریای مازندران همچنان افزایش می یابد

مازنیوز:مدیرکل پزشکی قانونی استان با اشاره به اینکه هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما هموطنان بسیاری برای گردشگری و استراحت در دامنه کوه و ساحل دریا به مازندران سفر می‌کنند که برخی از آنها بازگشتی خوش ندارند ،گفت: از اول خرداد تا ششم مرداد ماه سالجاری تعداد 21 نفر (همگی مرد ) بر اثر غرق‌شدگی در دریای مازندران جان باختند.
غرق شدگان در دریای مازندران همچنان افزایش می یابد

به گزارش مازنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی افزود : شهرستان‌های بابلسر با 7 ، نوشهر با 6 ، محمود آباد و نور هر کدام با 3 ،رامسر با 2 مورد به ترتیب بیشترین آمار را داشتند.

افزایش رو به رشد غرق شدگان بومی
عباسی با اشاره به اینکه شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است، افزود: متاسفانه 43 درصد از غرق شدگان بومی هستند که این رقم در سال گذشته 32 درصد بود.
بیشترین سن
عباسی یشترین سن غرق شدگان را 21 تا 30 سال با 8 مورد،31تا 40 را با 7 مورد اعلام کرد و افزود:محل غرق شدگی همه این افراد در خارج از طرح سالمسازی دریا هستند.
عضو شورای قضایی استان خاطرنشان کرد: خوشبختانه پیگیری ها ، هشدار و بیان آمار غریق ها از طرف خبرگزاری ،رسانه ملی و سایت های مجازی استان در بیان واقعیت های مربوط به دریا اقدام موثری بود در کاهش این آمار که انشاءا.. رسانه ها مسائل طرح دریا را همچون گذشته جدی تر پیگیری کنند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات