دو شنبه، 27 خرداد 98 ساعت 11:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 13:24:51 1397/05/08

جفا به مددجویان کمیته امداد در شرایط دشوار اقتصادی، نمایش اوج بی‌تدبیری است

مازنیوز:این نهاد انقلابی، در سایه تلاش افراد گمنام و حمایت‌های بی‌دریغ مقامات نظام، رفته‌رفته به سطحی رسید که امروزه درشمار بزرگترین نهاد حمایتی است که طیف گسترده‌ای از مددجویان را شامل می‌شود
جفا به مددجویان کمیته امداد در شرایط دشوار اقتصادی، نمایش اوج بی‌تدبیری است

کمیته امداد امام خمینی(ره) ازجمله ابتکارات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بود که با هدف حمایت از نیازمندان جامعه تاسیس شد. این نهاد انقلابی، در سایه تلاش افراد گمنام و حمایت‌های بی‌دریغ مقامات نظام، رفته‌رفته به سطحی رسید که امروزه درشمار بزرگترین نهاد حمایتی است که طیف گسترده‌ای از مددجویان را شامل می‌شود، افزون بر آن، با حمایت‌های اعتباری و اعطای تسهیلات کم‌بهره، سهم قابل توجهی در افزایش طرح‌های اشتغالزایی و خوداشتغالی داشته است. در چنین شرایطی و در شرایطی که تمرکز مدیران این نهاد انقلابی و در رأس همه مهندس فتاح بر گسترش چتر حمایتی این مجموعه، متمرکز است، کمیته امداد بندپی غربی که ازجمله مناطق محروم استان است و حدوداً از سال 1374شروع به‌کار کرده بود و مشغول ارایه خدمات به ضعیف‌ترین اقشار جامعه بود و حتی در سال‌های اخیر و باتوجه به نیازهای مددجویان منطقه، از نمایندگی تبدیل به اداره شده بود، اخیراً متاسفانه با حضور مدیرکل جدید کمیته امداد استان، قربانی بی‌تدبیری شد.

مدیریت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به‌جای پیروی از سیاست‌های کلان این نهاد و تمرکز بر گسترش این چتر خدمتی، اقدام به تعطیلی این مرکز در منطقه بندپی کرد، کاری که در تعارض آشکار با سیاست‌های کلان این نهاد است. به‌طوری که بدواً اداره را به‌شدت تضعیف نموده حتی فعالیت آن را به هفته‌ای دوبار رساند و درحال حاضر هم به‌صورت کامل درحال تعطیل کردن اداره کمیته امداد منطقه است درحالی که بندپی غربی با بیش از 1000خانوار مددجوی تحت پوشش ،800خانوار معیشت‌بگیر و200خانوار پشت نوبت، ازجمله محروم‌ترین بخش‌های استان است. درحالیکه بسیاری از شهرستان‌های این استان با داشتن مددجویانی به‌مراتب کمتر از این تعداد، با تشکیلاتی اداری مستقل در حال فعالیت‌اند.
این بی‌مهری و کم‌توجهی مدیران کمیته امداد استان در حالی یکی از محروم‌ترین بخش‌های استان را هدف قرار داد که برکسی پوشیده نیست مشکلات اقتصادی، سفره خانواده‌ها را کوچک کرده است و این مددجویان در چنین شرایطی، انتظار حمایت بیشتر را دارند، نه اینکه اداره پرترافیک‌ترین بخش را تعطیل کنند.
نگارنده تماس‌های مختلفی را با مدیرکل کمیته امداد مازندران داشته‌ام، اما ایشان پاسخی به تماس‌های من که از سر دلسوزی و با هدف برداشتن گامی در مسیر آسایش خاطر مددجویان بی‌شمار منطقه و کاستن از دغدغه‌های ایشان که ولی‌نعمتان حقیقی سفره انقلاب هستند انجام شد، نداده و پیگیری و رایزنی بسیاری از مردم، معتمدان محلی، چهره‌های شناخته شده و خیران این بخش هم برای ابقای این مجموعه، راهگشا نبوده است.
چشم امید مددجویان درشرایط فعلی اقتصادی، پس از خداوند متعال، به نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛ فرماندارشهرستان ومهندس اسلامی استاندار مازندران است و امیدوارند مهندس اسلامی مقابل این بی‌تدبیری را بگیرد و با تدبیر و هوشیاری بالایی که در ایشان سراغ داریم نسبت به این اقدام شتابزده،واکنش نشان دهند.
مناطق دور‌دست و جنگل‌نشینان محروم و خانوارهای بی‌بضاعتی که از نقاط مختلف منطقه برای گرفتن کمک های این نهاد مجبور بودند ساعت‌ها و را طی کنند تا به حق مختصر و بابرکتی که به نام نامی امام راحل عظیم الشأن(ره) دریافت می‌کردند، در سایه چنین اقدامی که قطعا بدون مطالعه صورت گرفته و قطعا از سر دلسوزی نیست، اوضاعی به‌مراتب نگران‌کننده‌تر خواهند داشت.
با توجه به این حقیقت که اوضاع اقتصادی جامعه، خوب نیست و در شرایطی که نیاز به همکاری و همراهی بیشتر دولت و حاکمیت به مردم احساس می‌شود، بی‌برنامگی کمیته امداد مازندران، حواشی بسیاری ایجاد کرد و با شناختی که از جناب آقای مهندس فتاح ریاست محترم کمیته امداد کشور سراغ داریم و باتوجه به اینکه وی از دلسوزان و از چهره‌های خدوم این انقلاب و نظام است وهرگز دیدگاه و بینش مدیران استان را تایید نخواهدکرد، لذا انتظار می‌رود ایشان هم نسبت به این موضوع راه‌حل و راه‌کاری بیندیشند که موجب خرسندی مددجویان منطقه شود.

مجیدعرب فیروزجایی

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات