به گزارش مازنیوز حجت السلام والمسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه بهشهر درهفدهمین یادواره ۲۶۵تن ازشهدای منطقه هزارجریب دراجتماع پرشور مردم ولایی و خانواده معظم شهدای هزارجریب در روستای سورک با بیان این مطلب گفت: گروه های معاند نظام و انقلاب با پشتیبانی امریکا و حمایت مالی آل سعود وهمکاری اطلاعاتی رژیم غاصب صیهونیستی سعی دارند با سوء استفاده از برخی مشکلات صنفی و اقتصادی ، مردم را به ایجاد اغتشاش و نافرمانی مدنی دعوت می کنند اما غافل از اینکه مردم ایران در دفاع از انقلاب و نظام هوشیارند.
امام جمعه بهشهر با اشاره به علت راز و رمز وابستگی و دل بستگی مردم به شهدا که همانند کهربا انسان را مجدوب خویش ساخته اندگفت: عرش خدای رحمان دل مومن است و در حقیقت شهید بر عرش الهی تسلط پیدا کرده است. که عظمت و ولایی شهید ناشی از عرشی بودن شهدا پس از شهادت است.
در ادامه حجت السلام جباری بااشاره به برخی از مشکلات مردم مناطق کوهستانی و صعب العبور هزارجریب از جمله کم آبی و راه دسترسی تصریح کرد: مردم منطقه هزارجریب با اهداء ۲۶۵ شهید شایسته نیست که هنوز مردم به علت فقدان یک دهنه پل مسیر ۴۵ دقیقه ای رادو ساعته طی کنند و یا علی رغم وجود جشمه های فراوان مشکل بی آبی و کم آبی مواجه باشند و یا به علت عدم دسترسی به یک جاده مناسب نتوانند محصولات تولیدی را به سهولت به شهر برسانند.
سپاه مردم راتتها نخواهد گذاشت
در ادامه سرهنگ غلام رضا شریعتی رئیس بسیج سازندگی مازندران و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس گفت : بزرگترین افتخار سپاه این است که در دوران جنگ و در مواقع سیل ، زلزله ، آتش سوزی ، محرومیت زدایی ، مشارکت در ساخت و سازمسکن کمیته امداد و خانه های بهداشت و … نوکری مردم را می کندو مطمئن باشند بنا به توصیه رهبر عزیزتر از جان و دل سپاه مردم را تنها نمی گذارد.
در خاتمه جوائزی از سوی سازمان ایثارگران تیپ ۲۰۳ ارتش جمهوری اسلامی گرگان به ۵تن از والدین سربازان شهید و ۵تن از فعالان یادواره شهدای منطقه هزارجریب اهدا شد.