دو شنبه، 27 خرداد 98 ساعت 11:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 16:57:18 1397/05/19
امام جمعه بابلکنار:

ظاهراً برخی از جریانات سیاسی تا همه ایران را تحویل دشمن ندهند دست بردار نیست!

مازنیوز:ملت شریف ایران در شرایط سخت اقتصادی به دشمنان اعلان می کنند خاک می خوریم، اما یک وجب از خاک مقدس ایران اسلامی را به دشمن نمی دهیم.
ظاهراً برخی از جریانات سیاسی تا همه ایران را تحویل دشمن ندهند دست بردار نیست!

به گزارش مازنیوز حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار در خطبه های نماز جمعه امروز اظهار کرد:امام(ره) و مقام معظم رهبری درباره لزوم دوری مسئولین از خوی اشرافیت فرمودند: روزی که دولت و مجلس به خوی کاخ نشینی روی آورد، باید فاتحه کشور را خواند. افراد کارگزار در این نظام اسلامی باید دندان لذایذ بی شماری را بکنند.

وضعیت نا بسمان گرانی ارز ، سکه و ... ریشه اقتصادی ندارد بلکه یک پدیده سیاسی و عمدی و مشکوک است، برای دامن زدن به نارضایتی مردم و تحمیل برجام موشکی و منطقه ای، شبیه کاری که امریکا در شیلی انجام داد.

وی افزود:ملت شریف ایران در شرایط سخت اقتصادی به دشمنان اعلان می کنند خاک می خوریم، اما یک وجب از خاک مقدس ایران اسلامی را به دشمن نمی دهیم.
مسئولی که فرزندش در سوگندنامه دریافت حق شهروندی امریکا، قسم خورده که با اسلحه از خاک امریکا دفاع می کند، چنین مسئولی چطور می خواهد حافظ منافع ملی ایران باشد؟ دولت و مجلس محترم بجای اینگونه افراد، مسئولین انقلابی و دلسوز و مردمی را جایگزین آنان کنند.

وی ادامه داد:مسئولین محترم رضایت مردم را با خدمتگذاری خالصانه به دست آوردند و بدانند که استحکام و اقتدار نظام اسلامی بستگی به حضور مردم در صحنه دارد، دشمن به فاصله مسئولان با مردم امید بسته است.
رئیس جمهور کره جنوبی به خاطر رشوه گرفتن مشاورش برکنار و زندانی شد! و رئیس جمهور فیلیپین شخصاً بر انهدام لوکس ترین خودروهای قاچاق نظارت کرد! مسئولین ما با نجومی بگیران و فاسدان اقتصادی چه کردند؟!! فساد ستیزی و مبارزه با اخلال گران اقتصادی وظیفه اصلی نظام اسلامی است.

خطیب جمعه بابلکنار خاطرنشان کرد:رئیس جمهور و مجلس محترم پاسخ دهند با رشد صد در صدی و بعضاً بیشتر قیمت کالاهای ضروری مردم و افزایش ده درصدی حقوق کارمندان چگونه گذران زندگی کنند؟!
برجام برای کشور و مردم، دستاوردی نداشته که برخی ملت ما را متهم به کفران نعمت برجام کرده اند، واقعیت این است که همین آشفته بازار و گرانی لجام گسیخته از اثرات بستن همه چیز به برجام است. در کجای دنیا رکود اقتصادی و بیکاری را نعمت می دانند!!

وی افزود:کسی که شعور و فهم سیاسی داشته باشد و از تاریخ عبرت بگیرد، هرگز از مذاکره دوباره با امریکا حرف نمی زند، ظاهراً برخی از جریانات سیاسی تا همه ایران را تحویل دشمن ندهند دست بردار نیست!
مبانی فلسفه لیبرالیسم این است که مشروعیت و مقبولیت را از آن مردم می دانند، اما براساس آموزه های دینی، مشروعیت از آن خداست و مقبولیت از آن مردم است. امام(ره) فرمودند: تا من زنده ام نمی گذارم که انقلاب به دست لیبرال ها بیفتد.

امام جمعه بابلکنار تصریح کرد:برخی معتقدند اگر با امریکا مذاکره کنیم و در برخی مسائل کوتاه بیائیم مشکلات ما حل می شود، باید به این ها گفت: مصدق نه سپاه داشت نه انرژی هسته ای و نه موشک و نه با حزب ا... و حماس رابطه داشت! فقط گفت: نفت ما مال خودمان است، امریکا سرنگونش کرد. اگر ما بطور کامل تسلیم خواسته های امریکا نشویم دست از سر جمهوری اسلامی بر نمی دارد.
ملت عزیز مطمئن باشند تا بسیج در این کشور هست، تا این روحیه و صفا و خدمت بی مزد و منت در میان مردم ما بخصوص در جوانان ما وجود دارد، دشمن هیچگونه لطمه ای به این انقلاب، نظام و به این کشور نخواهد توانست وارد کند.

وی افزود:امام جواد(ع) روش مقابله فرهنگی را بهترین راهبرد مبارزاتی خود می دانست و به بهترین شکل از این روش برای تحکیم و گسترش تشیع، تقویت فرهنگ شیعی و تربیت شاگردان بزرگ بهره بردند.
سوریه در حال جنگ و تحریم است، اما ایران در حال جنگ نیست و فقط تحریم است، سوریه پولش سقوط نمی کند ولی ایران پولش سقوط می کند! ارزش پول افغانستان، عراق و یمن جنگ زده با اوضاع بد اقتصادی هم پایین نیامده؛ آیا اینطور نیست که دشمنان در لشگر خودی نفوذ کرده است؟

این مقام مسئول ادامه داد:در شرایطی که مجلس باید با عمل به وظایف نظارتی دولت را ملزم کند برای مدیریت بحران اقتصادی قدم های جدی بردارد، برخی وکیل الدوله ها با طرح جنجالی سربازی دختران، افکار عمومی را مشغول موضوعی فرعی کردن، خوش خدمتی بعضی از مجلسی ها برای فرار مسئولین از زیر فشار مطالبات عمومی مردم است.
کسانی که به موشک هوا کردن سپاه انتقاد می کنند، بدانند که اگر رشادت های این عزیزان در 8 سال دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت(ع) و نابودی داعش در سوریه و عراق نبود، این اقتدار کنونی نصیب ایران نمی شد! و از ترس داعش به دنبال سوراخ موش می گشتند!!

حجت الاسلام بابائیان تاکید کرد:نیروهای ارزشی، انقلابی، ولایی و دلسوز کشور نباید به موضوع آشوب های احتما

لی بی تفاوت باشند و اجازه ندهند منافقین و اشرار از مطالبات بر حق مردم سوء استفاده کنند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات