سه شنبه، 26 شهریور 98 ساعت 03:06 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 14:58:19 1397/06/02
امام جمعه بابلکنار:

برخورد مهربانانه با احتکارکنندگان کالاهای اساسی مردم، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت

مازنیوز:کسانی که برای حل معضل اقتصادی، پیشنهاد رفع حصر و ممنوع التصویری فتنه گران را مطرح می کنند، منظورشان این است که، تا نظام، مردم و رهبری طبق خواسته ما سران فتنه را از حصر و ممنوعیت خارج نکنند، اقتصاد و معیشت مردم را گروگان خود خواهیم داشت و اجازه بهبود اوضاع اسفبار مردم را نخواهیم داد.
برخورد مهربانانه با احتکارکنندگان کالاهای اساسی مردم، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت

به گزارش مهدی رفیعی خبرنگار مازنیوز ازبابل حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار.در خطبه های نماز جمعه امروز اظهار کرد؛مسأله امامت و ولایت و زنده نگه داشتن غدیر، زنده نگه داشتن اسلام است، کمال دین و اتمام نعمت های الهی در جمال ولایت است و غدیر روز تعیین الگوی همیشگی حکومت، که یک چنین شخصیتی باید اداره حکومت کند.

تمسک به ولایت علی(ع) یعنی تمسک به استقرار عدالت در جامعه و الگو قرار دادن آن حضرت در شیوه اجرای حکومت و تبعیت از مقاصد او در قول، فعل، گفتار و عمل است نه تمسک به محبت تنها!!
وی افزود:پیام غدیر و ولایت الهی آگاهی انسان به توحید، نبوت، معاد و امامت، رساندن انسان به انسانیت و تقوا، رساندن انسان به سعادت و نیک بختی و عدالت، هدایت انسان به سوی خدا و معنویت، پرورش انسان های شهادت طلب و مبارز، بوده است.
افرادی دارای ولایت هستند که ولی را بشناسند، فکر ولی را بدانند، با ولی همفکر بشوند، با ولی هم عمل بشوند، عمل ولی را بشناسند، دنبال ولی راه بیفتنند، خودشان را فکراً و عملاً پیوسته با ولی بدانند.
خطیب جمعه بابلکنار خاطرنشان کرد:امریکا و دشمنان این ملت بدانندکه تحریم های اقتصادی هیچ تأثیری در اراده پولادین مردم ایران نخواهد داشت. جوانان این سرزمین، مرد روزهای سختند، بی شک پیروز نهایی جنگ اقتصادی همین دلاورمردان و شیر زنان خواهند بود، (( آزموده را آزمودن خطاست. ))
استقلال فقط حفظ مرزهای جغرافیایی نیست، وقتی ارزش پول و سرمایه مردم به دلیل سیاست غلط اقتصادی به یک سوم کاهش پیدا می کند یعنی این که استقلال کشور آسیب دیده است.
وی ادامه داد:مشخص شدن لیست 100 نفر دو تابعیتی، رسیدن مبارزه با مفاسد اقتصادی به دانه درشت ها، حاشیه سازی برای فرمایشات ارزشمند رهبری، عقده گشایی از سپاه پاسداران و روحانیت و فرار از شکست برجام و مذاکره از دلایل برجسته سازی حادثه تجمع طلاب حوزه علمیه قم بوده است.
مردم از برخی دروغ ها، بی کفایتی ها، تبعیض ها، رانت ها، فسادها، اختلاس ها ، خیانت های پی در پی به بیت المال، فریبکاری ها، پشیمانند از رأی که به پای جماعت لیبرال و غربگرا سوزاندند، اما هنوز پشتیبان و دلبسته نظام اند.
امام جمعه بابلکنار تصریح کرد:کسانی که برای حل معضل اقتصادی، پیشنهاد رفع حصر و ممنوع التصویری فتنه گران را مطرح می کنند، منظورشان این است که، تا نظام، مردم و رهبری طبق خواسته ما سران فتنه را از حصر و ممنوعیت خارج نکنند، اقتصاد و معیشت مردم را گروگان خود خواهیم داشت و اجازه بهبود اوضاع اسفبار مردم را نخواهیم داد.
هرگز نباید اجازه داد به علت بی کفایتی برخی مدیران، چهره پاک و انقلابی نظام اسلامی توسط مشتی سودجو و فرصت طلب و رانت خوار که نقش ستون پنجم دشمن را ایفا می کنند به فساد آلوده گردد باید شجاعانه ریشه فساد را از درون خشکاند.
این مقام مسئول ادامه داد:بسته بانک مرکزی به گونه ای است که احساس می شود میلی برای کنار گذاشتن دلار از مبادلات اقتصادی کشور وجود ندارد. کاش در بسته اقتصادی جایی هم برای رونق اقتصادی، تولید داخل و حمایت از بنگاه های کوچک در نظر گرفته می شد.
دولتی ها می گویند: خودرو سازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی دهند! آیا خودرو سازان آن قدر تام الاختیارند که اجازه نمی دهند یا این که با دولتمردان هماهنگ اند؟ اگر دولت چند روز در این شرکت ها را ببندد ان وقت معلوم می شود اجازه می دهند یا نه؟
حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار تاکید کرد:برخورد مهربانانه با احتکارکنندگان کالاهای اساسی مردم، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت، 95% مردم معتقدند با محتکران باید مانند خائنان زمان جنگ برخورد شود.
قبول مذاکره جدید با امریکا به منزله پذیرش مرگ برجام است، وقتی ایران به مذاکره بپردازد، قبول کرده که برجام دیگر وجود خارجی ندارد و ایران دیگر امتیاز منزوی کردن امریکا را از دست خواهد داد.
وی افزود:همه بدانند در صورت سلطه امریکا به ایران و سقوط نظام اسلامی، دشمن بعد از تجزیه ایران، بلایی سر مردم خواهد آورد که نظیر آن را حتی در سوریه، عراق و لیبی کسی ندیده باشد. بنابراین بیداری ملت، شرط پیروزی است.
کسانی که به دنبال ترمیم پل رابطه با شیطان بزرگند بدانند که این پل لغزنده و خطرناک یک طرفه، در اختیار انگلیس بوده و در سال 1332 به شیطان بزرگ واگذار شد و قربانی ای مثل مصدق داشت در سال 1357 توسط امام(ره) به کلی تخریب شد و از پل توهمی بیش نمانده است، تا آدم شدن شیطان که محال است این پل درست شدنی نیست.
وی افزود:در ترکیه دولتمردان در خط مقدم نبرد با تحریم ها و زیاده خواهی های امریکا

ایستاده اند و مردم در حمایت سنگ تمام گذاشته اند اما در کشورمان برخی مسئولین با هر تهدید امریکا به این فکر می افتند که چگونه می توان به دشمنان بی رحم و جنایتکار امتیاز بیشتری داد بلکه دلشان به رحم بیاید!

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات