دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 06:06 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 15:46:39 1397/06/09
امام جمعه بابلکنار:

چرا برخی از مسئولین از تاریخ و خیانت های امریکا و اروپا درس عبرت نمی گیرند؟!

مازنیوز :برخی از مسئولین دیپلماسی می گویند، امریکا به تحریم علیه ایران اعتیاد داردمی گوییم پس چرا بعضی به قدم زدن بی نتیجه با غربی ها اعتیاد دارند؟! یا می گویند: امریکا از گذشته عبرت نمی گیرد؟ 
چرا برخی از مسئولین از تاریخ و خیانت های امریکا و اروپا درس عبرت نمی گیرند؟!

به گزارش مازنیوز حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار در نماز جمعه امروزاظهار کرد:تجلی مردم سالاری، در رأس امور بودن مجلس و پاسخگو بودن نظام اسلامی، تجلی وحدت مسئولین، تقدم منافع ملت بر منافع جناحی، از دستاوردهای مهم حضور رئیس جمهور در مجلس برای پاسخگویی بوده است.

مهم ترین مسأله کشور در اقتصاد، مسأله هدایت 1600 میلیارد نقدینگی که به سمت بخش واقعی اقتصاد و تولید است، مجلس با تصویب کردن قوانینی که هدایت نقدینگی به بخش تولید را تسهیل کند و همچنین با تصویب و اجرایی کردن طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه در بخش املاک، به مشکلات اقتصادی مردم پایان دهند.

وی افزود:در شرایط حساس کشور و مشکلات اقتصادی، که باعث فشار بر قشر محروم جامعه شده، حضور مردمی دولتمردان و شنیدن مشکلات و درد و دل ها، سبب می شود قسمت قابل توجهی از عملیات روانی دشمن در ناامید کردن و سیاه نمایی علیه دولتمردان و حاکمیت خنثی گردد.
دولت محترم از ظرفیت دیپلماسی در ارتباط با همسایگان بهره اقتصادی ببرد، یکی از راههای دور زدن تحریم ها، ارتباط با همسایگان خارجی است و می تواند باعث ورود ارز و ثروت به کشور گردد و مشکلات بی کاری را سامان بخشد.

خطیب جمعه بابلکنار خاطرنشان کرد:آغاز محاکمه اخلال گران اقتصادی، گامی بزرگ برای جلب امید و اعتماد مردم به نظام اسلامی و دستگاه قضایی و زمینه ساز تحقق یکی از مطالبات اصلی مردم و رهبری برای مبارزه با فساد در کشور، ایجاد امنیت در فضای اقتصادی و موجب کاهش فساد اداری و اقتصادی در دستگاههای دولتی و اجرایی و افزایش کارآمدی دستگاه ها را در پی خواهد داشت.
مردم از دستگاه قضا می خواهند کسانی که چوب حراج به اموال ملت زدند و با تزریق ارز و سکه به بازار سرمایه ملی را به حراج گذاشتند باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند. تا من بعد افراد دیگر جرأت چنین کارهایی را نداشته باشند.

وی ادامه داد:نظام اسلامی 40 سال امریکا را از ایران و امروز از منطقه راهبردی غرب آسیا بیرون کرده است و در تمام این 40 سال امریکا در پاسخ به این دو ضربه در حال پدافند است و تمام اقدامات او جنبه تدافعی دارد، در واقع ایران اسلامی در موضع تهاجم و امریکا در موضع تدافع قرار دارد.
حدود یک ماه است دولت سخنگو ندارد، تداوم گفتگو دولت با مردم سبب می شود که جامعه از شایعات فضای مجازی و التهابات روانی ناشی از آن کمتر آسیب ببیند و وجود سخنگو می تواند به شفاف سازی و روشن کردن برنامه ها و تدابیر آینده و سرنوشت اقتصادی کشور کمک کند.

امام جمعه بابلکنار تصریح کرد:تعاونی ها از بعد اقتصادی به عدالت، از نظر سیاسی به آزادی و از دیدگاه فرهنگی به ارزش های اخلاقی و دینی توجه دارند و بهترین جلوه گاه پیوند مناسب میان اقتصاد، فرهنگ و سیاست شمرده می شوند.
برخی می گویند: اگر با دنیا مذاکره کرده بودیم بسیاری از مشکلات امروز را نداشتیم! باید به اینها گفت: مگر برجام حاصل مذاکره نبود که به خسارت محض انجامید، مگر در دهه 80 با اروپا مذاکره نکردیم که زیر همه قول و قرارشان زدند! مگر دولت اصلاحات با امریکا مذاکره نکرد که سرانجام ایران را محور شرارت قرار دادند! مگر در ماجرای مذاکره الجزایر درباره گروگان ها هم امریکا به تعهدات خود عمل کرد؟!

وی ادامه داد:برخی از مسئولین دیپلماسی می گویند، امریکا به تحریم علیه ایران اعتیاد داردمی گوییم پس چرا بعضی به قدم زدن بی نتیجه با غربی ها اعتیاد دارند؟! یا می گویند: امریکا از گذشته عبرت نمی گیرد؟ می گوییم پس چرا برخی از مسئولین از تاریخ و خیانت های امریکا و اروپا درس عبرت نمی گیرند؟!
برخی یارانه دولت به مردم را صدقه خوری می پنداشتند ولی الان برای صدقه 18 میلیون یورویی اروپا کف و سوت می زنند. اف بر این همه اجنبی پرستی.

حجت الاسلام بابائیان تاکید کرد:کمک 18 میلیون یورویی اروپا برای حفظ برجام نیست، بلکه برای کمک به صنعت زدایی از ایران و نابودی صنایع ایران است، نه حفظ برجام! این کمک ها برای تعهد ایران به کاهش 12 درصدی گازهای گلخانه ای است! تنها در صنعت برق این تعهد موجب عدم توسعه نیروگاه های حرارتی متناسب با نیاز کشور می شود!
ریاست محترم کمیسیون امنیت ملی مجلس در سخنان عجیب و غربی گفته اند: داشتن تابعیت دوگانه جرم نیست! یعنی واقعاً کسانی که قسم یاد کرده اند در زیر پرچم امریکا علیه ایران بجنگند جرم نیست؟! آیا خسارت سنگین امنیتی و منافع ملی توسط دو تابعیتی ها به کشور را فراموش کرده اند؟!

این مقام مسئول افزود:امریکا و غرب برای اجرای یک نمایش شیمیایی با هدف حمله به سوریه آماده می شوند و این در حالی است که در قبال جنایاتی که علیه کودکان یمنی توسط عربستان صورت می گیرد سکوت می کند!!

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات