دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 07:06 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 15:21:22 1397/06/12
فرماندارویژه بابل خبرداد:

بدنبال برندسازی برنج بابل در کشور هستیم

مازنیوز:با توجه به منویات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و خرید کالای ایرانی، این جشنواره می‌تواند نقش مهمی را در این عرصه ایفا کند.
بدنبال برندسازی برنج بابل در کشور هستیم

به گزارش مازنیوز قربانعلی ولی‌زاده‌بورا، فرماندار ویژه شهرستان بابل در نشست خبری اولین جشنواره بومی‌محلی برنج شهرستان بابل در بخش لاله‌آباداظهارکرد:این جشنواره اولین جشنواره رسمی، بومی و محلی برنج شهرستان بابل در این مقطع است.

وی افزود:اقتصاد شهرستان بابل کشاورزی‌محور است که بر دو پایه برنج و مرکبات بوده که متاسفانه در این دو حوزه در کشور گمنام هستیم که تلاش داریم در حوزه برندسازی برنج را در کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد:امروز با این قیمتی که دولت اعلام کرد، کشاورز به خوبی دارد برنج خود را که قیمت نسبتا راضی‌کننده است بفروش می‌رساند.

فرماندارویژه شهرستان بابل خاطرنشان کرد:مهمترین عنصر برای ما در بحث اقتصادکشاورزی و اقتصادبرنج در شهرستان بابل است

وی ادامه داد:با توجه به منویات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و خرید کالای ایرانی، این جشنواره می‌تواند نقش مهمی را در این عرصه ایفا کند.

این مقام مسئول تصریح کرد:موضوع بسیار مهمی که همه ما باید به آن توجه داشته باشیم، ایجاد کمیته تخصصی برنج که زیر نظر این جشنواره شکل می‌گیرد است که بایستی در طول سال به طور مستمر فعالیت خود را ادامه دهد.

وی افزود:امیدواریم این جشنواره به عنوان یک جشنواره برتر به کار خود ادامه دهد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل تاکید کرد:۴۴ درصد برنج کشور در مازندران تولید می‌شود که در استان مازندران ۳۲ درصد تولید برنج مربوط به شهرستان بابل است.

وی ادامه داد:بابل به لحاظ تولیدبرنج در کشور حائز رتبه اول است و در بحث سطح زیر کشت بعد از رشت رتبه دوم رو داریم.

وی درپایان گفت:ما نیاز به کمک مردم برای جلوگیری از تخلیط برنج هستیم؛ مردم‌ می‌توانند از طریق بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت گزارشات خود را اعلام‌کنند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات