سه شنبه، 26 شهریور 98 ساعت 03:06 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 15:01:41 1397/06/16
امام جمعه بابلکنار:

دلیل اصلی نابسامانی های کشور بی کفایتی، ناکارآمدی، غیر انقلابی و بی مسئولیتی برخی از مسولان است

مازنیوز:مجلسی که ارسال سؤال از رئیس جمهور به قوه قضائیه را منتفی ، با طرح ممنوعیت انتصاب مدیران دو تابعیتی مخالفت، و طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی را از دستور کار مجلس خارج، و با فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان مخالف و دو فوریت طرح توزیع کالا های اساسی را رد می کند، آیا این مجلسی است که ملت انتظارش را داشت؟
دلیل اصلی نابسامانی های کشور بی کفایتی، ناکارآمدی، غیر انقلابی و بی مسئولیتی برخی از مسولان است

به گزارش مازنیوز حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار در نماز جمعه امروزاظهار کرد:متأسفانه جریان غربگرا در تدارک جام زهر به رهبری هستند تا مقاومت در برابر مذاکره را بشکنند، برای همین قیمت ها را افزایش می دهند. مردم می فهمند که نابسامانی های اقتصادی کشور این روزها اصلاً اتفاقی نیست!!

یک گروه نفوذی برای ضربه زدن به انقلاب به اقتصاد کشور ورود کرده و با گزاره های غلط ذهن مسئولان را بد پر کرده اند، مسئولین امنیتی و نظارتی به هوش باشند کودتا اقتصادی در حال شکل گیری است.

وی افزود:افزایش دلار کارت دعوت مستقیم برای شورش است!! می خواهند دلار را بالا ببرند و تورم را به 60 تا 80 درصد برسانند.
آیا دولت و مجلس به وضعیت کنونی اقتصاد کشور می گویند برنامه داشتن؟ برنامه دولت بی کیفیت ترین برنامه ای است که در طول تاریخ برنامه ایران تدوین شده است. هیچ برنامه کارآمدی برای مدیریت شرایط کنونی مشکلات اقتصادی وجود ندارد.

خطیب جمعه بابلکنار خاطرنشان کرد:مجلسی که ارسال سؤال از رئیس جمهور به قوه قضائیه را منتفی ، با طرح ممنوعیت انتصاب مدیران دو تابعیتی مخالفت، و طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی را از دستور کار مجلس خارج، و با فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان مخالف و دو فوریت طرح توزیع کالا های اساسی را رد می کند، آیا این مجلسی است که ملت انتظارش را داشت؟
نمایندگان مجلس طرح فوریتی تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی را به دلیل بار مالی از دستور کار خارج کردند، اما افزایش قیمت دلار، پوشک و کالاهای اساسی مردم بار مالی بر دوش خانواده ها نمی گذارد؟! مردم می گویند شما نمایندگان مردم هستید یا خدای ناکرده نمایندگان مفسدان اقتصادی؟!

وی ادامه داد:مردم به جای هیأت محترم دولت، عرق شرم ریختند که رهبر معظم انقلاب در مورد امور جزیی مثل تولید و توزیع درست پوشک در کشور تذکر دادند! دولتمردان ما چه می کنند؟ دولت فاصله اش را با مردم جامعه کم کند تا صدای ناله مردم را بشنوند!
تخلف خودرو سازان در طی چند سال گذشته بارها تکرار شد، آنها به هر بهانه ای که می توانستند خودرو را احتکار و بعد با افزایش قیمت روانه بازار کرده اند. قوه قضائیه باید به این رویه سودجویانه خودرو سازان پایان دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد:دلیل اصلی نابسامانی های کشور کمبود قانون نیست، مشکل در بی کفایتی، ناکارآمدی، غیر انقلابی و بی مسئولیتی برخی از مسولان است و تنها راه حرکت اقتصاد حضور مسئولین جوان، انقلابی، پاکدست، متدین و متخصص است. کسانی که زندگی اشرافی و میلیاردی دارند نمی توانند به جنگ اقتصادی دشمن بروند.
قوای محترم به جای تمرکز بر مفسدان باید بر تولید فساد تمرکز کنند، تا زمانی که تعارض منافع در اجرای قوانین بین مسئولین وجود داشته باشد، نمی توان به اجرا و تأثیر قوانین امید چندانی داشت، مسئولین گربه ها را به نگهبانی قصابی ها نگذارند!!

وی افزود:دولت 600 هزار میلیارد تومان دارایی دارد در حالی که نقدینگی موجود 1500 هزار میلیارد تومان است، برخی با این فشارها به دنبال پذیرش و تصویب FATF در مجلس هستند وگرنه برای عدم کنترل این نوسانات هیچ دلیلی وجود ندارد.
کارنامه مجلس درباره اصلاح مشکلات اقتصادی قابل دفاع نیست، نمایندگان محترم مجلس در این شرایط اقتصادی که باید تمام هم و غمشان حل مشکلات و همراه مردم باشند به مرخصی دو هفته ای آخر تابستان رفتند!!

امام جمعه بابلکنار تاکید کرد:نمایندگان محترم به ملت پاسخ دهند که چرا با طرح هایی که می تواند مشکلات اقتصادی را حل کند مخالفت می کنند؟ بقول شهید مدرس، شما ها می ترسید چون چیزهایی دارید که نگرانید آنها را از دست بدهید یا چیزهایی ندارید و در پی به دست آوردن آنها هستید!
سپاه و بسیج طی این 4 دهه انقلاب بخوبی نشان داده اند هر کجای مدیریت کشور با مشکل مواجه شده، قدرت آن را دارد تا علم آنجا را بلند کند و با توجه جنگ اقتصادی دشمن، این امر همچون هشت سال دفاع مقدس به سپاه و بسیج واگذار گردد تا در رونق اقتصادی، بیکاری، اشتغال و ... پیروزی و سربلندی را برای ملت به ارمغان آوردند.

وی درپایان گفت :یک جریان مرموز با افزایش قیمت ارز و گرانی حاصل از آن به دنبال ایجاد نارضایتی در میان مردم است! با توجه به این که 97 درصد ارز حاصل از پتروشیمی ها وارد بازار ثانویه شده است، چرا باید دلار به 14 هزار و 500 تومان برسد؟ جای مسئولین اطلاعاتی، امنیتی و نظارتی در این مشکلات اقتصادی نباید کم رنگ و خالی باشد!
مردم از سران قوا می خواهند با تشکیل کارگروه تخصصی از افراد انقلابی و با انگیزه در خصوص مشکلات اقتصادی، اصلاح نظام بانکی، هدایت نقدینگی رونق اقتصادی، ثبات اقتصادی، چگونگی تزریق ارز و سکه به بازار، گمرک، مبارزه با رانت خواری، مبارزه ب

ا فساد اقتصادی، با استفاده از همه ظرفیت های کشور مردم را امیدوار و دشمن را ناخرسند کنند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات