دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 06:06 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 20:28:55 1397/07/07

دانشگاه مازندران برای نخستین بار در میان هزار دانشگاه برتر دنیا

مازنیوز:دانشگاه مازندران برای نخستین بار در میان هزار دانشگاه برتر دنیا بر اساس نظام رتبه بندی Time highr Education (THE) قرار گرفت
دانشگاه مازندران برای نخستین بار در میان هزار دانشگاه برتر دنیا

به گزارش مازنیوز دکتر محمود عزیزی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه با اعلام این خبر گفت: با جمع آوری داده های مربوط به دانشگاه و انعکاس آن در سایت THE توانستیم این امکان را فراهم آوریم تا تصویر دقیق تری از دانشگاه مازندران در میان دانشگاه های کشور و سایر دانشگاه های دنیا بدست آید.

ایشان افزود: رتبه بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که هر ساله دانشگاه های برتر دنیا را بر اساس ۱۳ شاخص عملکردی در قالب ۵ معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین المللی جهت انجام مقایسه های جامع و متوازن مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می دهد.

مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه مازندران در ادامه گفت : در رتبه بندی تایمز از سه منبع اطلاعاتی شامل اطلاعات حاصل از نظرسنجی ها، اطلاعات ارایه شده از سوی دانشگاه ها و اطلاعات پژوهشی دانشگاه ها در پایگاه استنادی اسکوپوس جهت محاسبه شاخص ها و نمرات بهره گرفته شده است.

قابل ذکر است در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ ، دانشگاه های مازندران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان و فردوسی مشهد در میان ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.

دکتر محمود عزیزی مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی، ضمن تبریک به مناسبت این موفقیت به تمامی اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه، این جایگاه ارزنده را نتیجه تلاش های اهل علم و دانش این دانشگاه دانست و خاطر نشان کرد: می توان با برنامه ریزی های دراز مدت، در جهت بین المللی سازی هرچه بیشتر دانشگاه قدم برداشت.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات