چهار شنبه، 24 مهر 98 ساعت 03:07 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 13:45:28 1397/08/23
با نظراتی متفاوت ؛

نمایندگان مازندران بدنبال چه گزینه ای برای استانداری هستند ؟

مازنیوز:این نکته مهم و اساسی نشان می دهد نمایندگان استان ، حتی اتفاق نظر نسبی نیز بر روی یک گزینه مشخص ندارد و ضعف عدم همگرایی را در مهمترین تصیمی انتصابی استان نشان می دهد و خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل .....
نمایندگان مازندران بدنبال چه گزینه ای برای استانداری هستند ؟
به گزارش مازنیوز ، هر چند اصل تفکیک قوا و ادعای نمایندگان مجلس همواره بر عدم دخالت در انتصابات است اما به هیچ عنوان نمی توان تاثیر پارلمان نشینان را بر انتصابات مختلف کتمان کرد .


از سویی خود نمایندگان نیز که همواره تمایل دارند چنان وانمود کنند که دخالتی در تمام سطوح انتصابات ندارند در اظهارات خود و با بهانه های مختلفی چون مشورت دادن به دولت ، وزیر و استاندار و مدیران کل و گاهی فرمانداران ، مستقیما در انتصاب افراد مورد نظر دخالت می نمایند .

به هر روی این روزها بحث بر سر بالاترین مقام اجرای دولت در مازندران است و انتصاب استاندار برای نمایندگانی که ادعای عدم دخالت در انتصابات را دارند از اولویت اصلی برخوردار است !

گفته می شود جمعی از نمایندگان با امضای نامه ای به وزیر کشور خواستار انتصاب استاندار بومی با اولویت احمد حسین زادگان سرپرست فعلی استانداری شده اند .

شنیده ها حاکی است ، برخی از نمایندگان نیز در جلساتی با محمد رضا صالحی استاندار پیشین خراسان شمالی بر روی انتخاب وی به توافق رسیدند و دست به قلم شدند تا دولت را ترغیب به انتصاب وی نمایند .

این همه ماجرا نیست ! روز گذشته یکی از نمایندگان هرمزگان پرده از گزینه ای دیگر برای استانداری مازندران برداشت !

نماینده مردم بندرعباس در پاسخ به پرسشی در خصوص آخرین وضعیت جابجایی استانداران و زمزمه های انتقال فریدون همتی به استانهای دیگر، گفت: نمایندگان استان مازندران در پرسش‌های در خصوص همتی از ما داشتند و قصد داشتند به عنوان استاندار از وی در مازندران بهره ببرند .

از طرفی دیگر « سعید ناجی » معاون استاندار سمنان که البته احتمال انتصاب وی چند روزی است که برای استانداری مازندران ضعیف تر شده بود نیز از روز گذشته دوباره قوت گرفت و به گفته یک منبع آگاه تاکنون موافقان وی در مجمع نمایندگان استان از 5 نفر عبور کرده است .

با یک حساب سرانگشتی گزینه های استانداری مازندران که عمدتا از سوی نمایندگان نیز پشتیبانی می شوند از مرز 10 گزینه گذشته که هر کدام بین حداقل 1 تا حداکثر 5 نماینده حامی دارند .

با همه مطالب عنوان شده ، نکته ای که بیش از همه مورد توجه قرار می گیرد ، امضا و یا حمایت برخی از نمایندگان از چند گزینه بصورت همزمان است !

این نکته مهم و اساسی نشان می دهد نمایندگان استان ، حتی اتفاق نظر نسبی نیز بر روی یک گزینه مشخص ندارد و ضعف عدم همگرایی را در مهمترین تصمیمی انتصابی استان نشان می دهد و خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل .....

به نظر می رسد اعضای مازنی خانه ملت باید با بررسی همه جانبه گزینه های مطرح ، باتفاق نظر رسیده و پیشنهاد خود را فارغ از فشار و تنها بصورت مشورتی در اختیار دولت قرار دهند و گرنه پیشنهاد جند گزینه ای و یا امضای پیشنهاد برای چند گزینه و .... _ نظیر آنچه اکنون در حال انجام است _ منتج به انتصاب استانداری از سوی دولت می شود که هیچ سنخیتی با استان نداشته باشد ./شمال نیوز

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات