سه شنبه، 26 شهریور 98 ساعت 03:06 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 13:51:23 1397/09/28
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران:

بیش از 9 هزار کادر متخصص قرآنی در مازندران در حال فعالیت هستند

مازنیوز:امروز ایران اسلامی به برکت رهبری معظم انقلاب و شهدای ایران اسلامی در تمام جنگ های مختلف پیروزمندانه برای این کشور عزت آفریدند. 
بیش از 9 هزار کادر متخصص قرآنی در مازندران در حال فعالیت هستند

به گزارش مازنیوز حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری ظهر امروز در جلسه مجمع اتحادیه مدیران موسسات قرآنی شهرهای مازندران در بابل با اشاره به اهمیت فعالیت‌های قرآنی و دینی در موسسات و نهادینه کردن قرآن در بین کودکان ،جوانان و نوجوانان ، اظهار کرد: ایران اسلامی در آستانه چهلمین سال عمر پربرکت خود قرار دارد و این به برکت مبانی قرآن عزیز است که با رهبری امام خمینی (ره) شکل گرفت و به ثمر نشست.

وی در ادامه ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی اتحادیه قرآنی مازندران، افزود: بیش از 9 هزار کادر متخصص قرآنی در مازندران در حال فعالیت هستند و بیش از 400 حافظ قرآن در استان حضور دارند که اینها به برکت جمهوری اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به میزبانی جمهوری اسلامی در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اشاره کرد و ادامه داد: رادیو قرآن و معارف، سیمای قرآن، دارالقرآن الکریم، مدرسه‌های قرآنی، موسسات و خانه‌های قرآن شهری و روستایی و بسیاری از نهادهای فرهنگی و قرآنی در کشور در حال ترویج معارف قران کریم هستند.

این مسؤول به جلسات مقام معظم رهبری با فعالان قرانی به ویژه در ابتدای ماه مبارک رمضان اشاره و تاکید کرد : اینکه رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی در ابتدای ماه مبارک رمضان دیدار خود را به فعالان قرآنی اختصاص می دهند نشان از اهمیت قرآن در جمهوری اسلامی است و باید معارف قرآن کریم و سبک زندگی قرآنی در جامعه نهادینه شود و معتقدم بسیاری از آسیب های اجتماعی در کشور را می شود با فعالیت قرآنی کاهش و حتی ریشه کن کرد.

شکریان به اهمیت برگزاری جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: امروز ایران اسلامی به برکت رهبری معظم انقلاب و شهدای ایران اسلامی در تمام جنگ های مختلف پیروزمندانه برای این کشور عزت آفریدند و نمونه آن را در جنگ سوریه و عراق و یمن می بینید که استکبار جهانی با کمک متحدان ش در منطقه با صرف میلیاردها دلار نتوانستند حریف گفتمان و جبهه مقاومت به رهبری ایران شوند.

وی به اهمیت مقاومت و پایداری در تاریخ اسلام اشاره و بیان داشت: نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) در بدترین شرایط اقتصادی به ویژه در محاصره اقتصادی و تحریم ها قرار گرفت اما هیچ گاه ناامید نشد و تحمل آن همه مشکلات و سختی ها مصادف شد با بزرگترین فتح جهان اسلام که باید از آن به عنوان یک الگو برای ایران اسلامی استفاده کرد و با افتخار از گذشته جمهوری اسلامی و با امید به آینده برای اعتلای این نظام مقدس تلاش مضاعف داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در پایان با تقدیر از فعالیت‌های قرآنی موسسات و مربیان قرآن به موضوع رویش‌های قرآنی در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: امروز نقش مربیان و متربیان قران کریم در جمهوری اسلامی نقش بسیار ارزنده‌ای است که باید برای جمهوری اسلامی از همه توان خود استفاده کنید تا ایران اسلامی به اهداف متعالی خود در جهان دست پیدا کند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات