چهار شنبه، 07 اسفند 98 ساعت 05:12 ب.ظ

- ورزشی

تاریخ 02:37:47 1393/05/16
گلایه نائب رئیس هیأت فوتبال بابل از رئیس اداره ورزش و جوانان این شهر

مهدی غلام نیا: آقای امیرنیا ما را نزد مردم خراب کرد

تفاوت در قراردادنامه اداره کل ورزش و جوانان استان و خونه به خونه مازندران مبنی بر واگذاری ورزشگاه هفت تیر به این باشگاه با اتفاقاتی که این روزها در این خصوص روی می دهد سبب گردید تا هر روز حرف و حدیث های جالبی در خصوص این ورزشگاه به گوش ما برسد.
مهدی غلام نیا: آقای امیرنیا ما را نزد مردم خراب کرد

پس از عقد قرارداد اداره کل با خونه به خونه هیچ نشستی بین اداره ورزش و جوانان بابل ، باشگاه خونه به خونه و هیأت فوتبال بابل صورت نگرفت تا هیأتی که ورزشگاه هفت تیر در اختیارش بود و مقرش نیز در این ورزشگاه می باشد نسبت به این قراردادنامه روی خوش نشان ندهد و کار تا جائی پیش برود که جواد حسن زاده به عنوان مدیر تیم های فوتبال خونه به خونه عطای کار را به لقایش ببخشد و قید همکاری با برادرانش را بزند.

 

شاید مصاحبه ما با نائب رئیس هیأت فوتبال بابل تاحدودی توانسته باشد گره کور این مشکلات را باز کرده باشد.

 

گفتگوی مازندلیگ با مهدی غلام نیا را می خوانید:

البته قبل از تنظیم این مصاحبه شنیده شد او پس از دوری ده یازده روزه از فوتبال دوباره اختیار تیم را برعهده گرفته است.

 

** آقای غلام نیا متأسفانه در طی یکی دوماه اخیر شایعاتی مبنی بر اینکه شما میانه خوبی با باشگاه خونه به خونه ندارید شنیده می شود. نظر شما در این باره چیست؟

من اصلا بچه های خونه به خونه را نمی شناسم. بنده این تیم را درهمین حد می شناسم که سال گذشته در امیرکلا تیم داشت و آقای پیوس موفق شد با این تیم به لیگ دسته دوم فوتبال کشور صعود کند و ما هم در بابل جشن و پایکوبی گرفتیم.

از اسفند 92 که سمت گرفتم در هیأت فوتبال بابل بحث حضور این تیم در شهر بابل مطرح شد و خیلی هم خوشحال شدیم و گفتیم دست برادران حسن زاده درد نکند .

متأسفانه 5  ماه از این قضیه گذشت و در این مدت نه درخواستی از باشگاه خونه به خونه به دست ما رسید که آقا ما به بابل آمدیم و مثلا در فلان جا ما را کمک کنید و نه هنوز آنها را از نزدیک زیارت کردیم و نه هنوز این عزیزان را می شناسیم ولی در سایت مازندلیگ و سایر رسانه های می خوانیم که دوستان عنوان می کنند مسئولان و هیأت فوتبال بابل ما را کمک نمی کند.

نمی دانم چرا همچین برداشتی دارند. فوتبال بابل تا کنون توانست نهایتاً در لیگ منطقه ای و لیگ سه کشور حضور یابد و در حالی که سایر شهرهای کشور پول می دهند و تیم می خرند تا تماشگر را به ورزشگاه بکشانند، خونه به خونه می آید بابل تا در لیگ دسته دوم کشور به میدان برود. آنوقت مگر می شود من از این بابت افتخار نکنم و در کار این تیم بگذارم؟ من بیایم بگویم که به بابل نیا؟

آقای امیرنیا آمد ما گفت زمین را به خونه به خونه تحویل دادیم و مدیریتش با این باشگاه است. مگر می شود؟ پس هیأت فوتبال چی؟ خونه به خونه زمین داشته باشد و 14 تیم دیگر زمین نداشته باشند؟

 

** منظور شما چه تیم هائی است؟

تیم های کشوری استانی و تیم های نوجوانان و جوانان

 

** قبول دارید متولی ورزشگاه هفت تیر اداره کل ورزش و جوانان مازندران می باشد؟

خیر؛ بنده می گویم ورزشگاه باید در اختیار هیأت فوتبال بابل باشد!

 

** آقای غلام نیا مگر حرف حرف شماست؟ قرار نیست بر اساس حرف شما سیاست ها را بچینند.

قبول دارم . حرف من نباید باشد ولی می خواهم از شما بپرسم کجای دنیا را دیدید که یک ورزشگاه را دراختیار یک باشگاه بگذارند؟ اصلا دنیا هیچ؛ کجا دیدید در ایران همچین کاری کنند؟

 

** در دنیا کشور ترکیه این کار را کرد و ورزشگاه ها را به تیم ها دادند و هزینه نگهداری هم بر عهده همان تیم است.
در ایران هم بیخ گوش شما همین کار را کردند. ورزشگاه وطنی قائمشهر را در اختیار نساجی مازندران قرار دادند.

کی این کار را کردند؟

 

** همین چند روز پیش

یعنی کل ورزشگاه را تحویل نساجی دادند؟

 

** بله

(با تعجب) آقای سعادتمند زحمت کشید دیگر !!

 

** آیا می دانید همین تیم استقلال قائمشهر که در لیگ سه کشور بازی می کند سال گذشته بازی هایش را در شهید وطنی برگزار نمی کرد؟

پس کجا برگزار می کرد؟

 

** زمین ورزشی روستای لموک

پس در زمینی که زمینش درست و حسابی و قانونی بود و از نظر فدراسیون فوتبال بلامانع بود.

 

** ولی طبق توافقات اداره کل و خونه به خونه قرار شد زمین ورزشی موزیرج را برای سایر تیم ها ساماندهی کنند و فنس و رختکن و ... را فراهم کنند. حتی مسئولان خونه به خونه گفتند بخشی از هزینه ها را خودشان متقبل می شوند.

من می گویم دروغ است. دیروز همراه تیم بهارنارنج که سرمربی اش خودم هستم و در لیگ جوانان کشور حضور دارد در زمین موزیرج بودیم. آقای علی نادرنژاد، متولی زمین شهید باباگلی موزیرج اعلام کرد مسئولان هیچ اقدامی نکردند. ما نامه زدیم به شهرداری بابل و درخواست کمک کردیم. شهرداری بابل هم نامه زد به شهرداری انجیل سی که فنس دست دومی که فلان جا افتاده است را در اختیار آنها بگذارند تا دور زمین را فنس کاری کنند. هنوز هم معلوم نیست این فنس را به ما بدهند یا خیر

من مهدی غلام نیا هم باید بروم لوله بخرم و کارگر بیاورم تا فنس را دور زمین بچینیم. کی گفت آنها می خواهند درست کنند. پس کو؟ کدام اداره کل آمد درست کرد؟ آقای امیری نیا کی آمد اقدام کرد؟

 

** ولی طی صحبتی که با آقای حسن زاده داشتیم ایشان عنوان داشتند نسبت به تأمین بخشی از هزینه های این زمین مشکلی نداشتند؟

پس چرا اقدامی صورت نمی گیرد؟ چرا ما علیرغم میل باطنی مان رفتیم در ورزشگاه هفت تیر بابل بازی کردیم؟ با وجودی که دوست نداریم این زمین خراب شود و معتقدیم باید برای خونه به خونه در لیگ دو کشور مورد استفاده قرار گیرد.

ما حتی از متین بابل هم خواستیم که تیم نونهالانش در گنج افروز به میدان برود. تیم جوانان بهار نارنج را خواستیم تا در روستای بیشه سر به میدان برود. این تیم ها چند بازی خانگی را در هفت تیر و چند بازی را بیرون برگزار کنند تا روی زمین هفت تیر فشار وارد نشود.


** حقیقتش ما نه قانون گذار هستیم و نه مجری قانون ولی طبق قراردادنامه بین اداره کل و باشگاه خونه به خونه قرار شد فقط خونه به خونه در این ورزشگاه به میدان برود.


من یک سوالی از شما دارم.

** بفرمائید

ما از دوم تیر چندین و چند بار از آقای امیری نیا خواستیم که جلسه بگذارند. ایشان فقط امروز و فردا کردند. متأسفانه تا به امروز ما نه با آقای مدیرکل جلسه ای برگزار کردیم نه با آقای امیری نیا(رئیس اداره ورزش بابل) و نه با باشگاه خونه به خونه!

ما مشتاقیم تا با باشگاه خونه به خونه جلسه برگزار کنیم و بگوئیم آقایان حسن زاده ما دست شما را به صرف تیمداری در فوتبال مازندران می بوسیم. ولی وقتی ما کنار هم نمی نشینیم و مقابل همدیگر قرار می  مشخصاً سایه همدیگر را با تیر می زنیم.

** به همین دلیل جلوی دستگاه چمن زن را برای اصلاح زمین گرفتید؟

بنده کی اینکار را کردم؟

 

** از گوشه و کنار  شنیده بودیم؟

(خنده) نمی دانم چرا سعی می شود تا بر عیله من سم پاشی کنند؟ بعد از اینکه زمین را در اختیار خونه به خونه قرار دادند بنده با آقای امیری نیا تماس گرفتم و گفتم شما باید این موضوع را با ما در میان می گذاشتید و اصلا می گفتید شما باید دفتر هیأت را از این ورزشگاه جمع کنید. چمن زن و پمپ آب و آب پاش و کلی وسیله دیگر از بیت المال است و بنده هم برای این زمین حدود 5 میلیون تومان هزینه کردم و کارشناس آوردم و کلی وقتم را روی آن گذاشتم تا بدین شکل درآمد.

تا الان هم که دارم با شما صحبت می کنم چمن زن و سایر وسایل در حال استفاده هستند و مشکلی نیست. آقای امیری نیا با این کار خود ما را خراب کردند تا همچین ذهنیتی نسبت به ما ایجاد شود.
 

** چرا باید از چند ماه پیش تاکنون همدیگر را از نزدیک ندیده باشید؟ مگر قرار نیست همه در یک جبهه کار کنید؟ به ما حق بدهید که نتوانیم این موضوع را هضم کنیم!

به خدا حرف ما همین است. همین عدم تلاش برای برگزاری جلسه سبب شد تا این همه سوء تفاهم پیش بیاید. من شاید اگر برادران حس زاده را ازنزدیک ببینم آنها را نشناسم. چون هنوز از نزدیک این عزیزان  را زیارت نکردم.


** متأسفانه این سوتفاهمات تا آنجائی پیش رفته که ده روز است جواد حسن زاده قید تیم را زده است و به قاسم حسن زاده به عنوان مدیرعامل باشکاه گفت من دیگر نمی توانم با این شرایط کار کنم. باور کنید نباید برای باشگاهی که اینگونه روتین و حساب شده وارد کار شده است و هزینه می کند همچین اتفاقاتی بیافتد.

ببینید، در ساعتی که مدرسه فوتبال شاهین در زمین هفت تیر تایم داشت قصد داشتیم بازی شاهین بابل و موزیرج بابل در همین زمین برگزار کردیم تا خارج از تایمی که قرارمان بود این زمین مورد استفاده قرار نگیرد. شنیدم مسئولان شاهین از مصطفی(کارگر ورزشگاه) می خواهند زمین را خط کشی کند و او نیز با جواد حسن زاده تماس می گیرد که قرار است همچین بازی برگزار شود. جواد حسن زاده هم از ماجرا خبر نداشت گفت حق ندارند در زمین بازی کنند و اینجا فقط بازی های کشوری باید برگزار شود.   بعد از این مسئله متأسفانه چند نفر با بنده تماس گرفتند و با کلی بد و بیراه می گفتند حالا کار ما به جائی رسیده که در شهر خودمان نمی توانیم بازی کنیم؟ ما فلان می کنیم و بهمان می کنیم و زمین را خراب می کنیم.

به آنها گفتم ما برای آوردن تیم دسته دومی در بابل زحمت کشیدیم. شما هم باید بیائید در ورزشگاه بنشینید و همین تیم خونه به خونه را حمایت کنید.هر کس به شما گفت این بازی برگزار نمی شود دروغ محض است. امروز این دیدار با برگزار می شود و مشکلی هم نیست. شماره تماس آن چند نفر هم موجود است.

متأسفانه جو به همین راحتی متشنج می شود. در صورتی که من مهدی غلام نیا می خواهم بدانم تیم خونه به خونه قرار نیست بیاید در هیأت فوتبال بابل ثبت کند یا نه؟ مگر می شود در امیرکلا ثبت کند و در بابل به میدان برود؟

آنوقت ما می توانیم به مردم بگوئیم خونه به خونه از فوتبال بابل است و زمین بابل را در اختیار خونه به خونه قرار دادیم. آن وقت کسی حق حرف زدن ندارد و افتخار هم می کند مسئولان شهرش از این تیم حمایت می کنند. من می توانم مقابل فوتبالیست ها و فوتبال دوستان این شهر قرار گیرم ولی آیا خونه به خونه می تواند توان و وقتش را برای این کار بگذارد؟

** راستی، طرف قرارداد این مدرسه فوتبال کیست؟

طبق تفاهم صورت گرفته، قرار شد تا پایان شهریور ماه که پایان قرارداد مدارس فوتبال می باشد در همین ورزشگاه کار خود را انجام دهند.

** آرزو می کنیم طرفین نسبت به برگزاری جلسه و ایجاد تفاهم برای حل مشکلات تیم های فوتبال بابل اقدام کنید. اگر صحبت دیگری مانده بفرمائید.

صحبتی ندارم. فقط یکبار دیگر تأکید می کنم ما هنوز منتظریم تا مسئولان خونه به خونه را از نزدیک ببینیم تا با هماهنگی بیشتری به استقبال لیگ دسته دوم فوتبال کشور برویم و با افتخار به این تیم کمک کنیم.

 

*****

گفتنی است، پس از تنظیم این مصاحبه، شنیده شد جواد حسن زاده پس از دوری ده روزه از فوتبال به درخواست بازیکنان و مربیان تیم فوتبال خونه به خونه، دوباره به این باشگاه باز گشته است.


به گزارش مازندلیگ، هنوز هم باور اینکه پس از عقد قرارداد خونه به خونه با اداره کل ورزش و جوانان بابل، از سوی اداره ورزش و جوانان این شهر جلسه ای برای هماهنگی بیشتر هیأت فوتبال و باشگاه خونه به خونه ترتیب داده نشد، جای بحث دارد و امیدواریم آقای امیرنیا در این خصوص جدیت بیشتری از خود به خرج دهند تا ورزش این شهر بیش از این به چالش کشیده نشود.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات