چهار شنبه، 07 اسفند 98 ساعت 04:12 ب.ظ

- ورزشی

تاریخ 11:44:40 1393/08/25
علیپورنماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمال، جویبار و سیمرغ؛

اعتراض به پرداخت یک میلیاردی برای میزبانی مسابقات کشتی

مازنیوز:وی با اشاره به اینکه واریز یک میلیارد تومان پول از سوی مسئولان استان به حساب فدراسیون کشتی جهت تامین جوایز، امکانات و ... یکی از ایرادات در برگزاری این مسابقات است،افزود: اگر قرار بر این بود تا به وسیله برگزاری این مسابقه ترغیب، تشویق و یا آورده ای برای جویبار ایجاد شود، پرداخت چنین مبلغی اضافه بود...
اعتراض به پرداخت یک میلیاردی برای میزبانی مسابقات کشتی

به گزارش مازنیوزنماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمال، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات کشتی باشگاه های جهان در جویبار باید تلنگری برای مسئولین باشد، گفت: ساخت ورزشگاه استاندارد با گنجایش حداقل 10 الی 12 هزار نفر و کمپ اسکان و تمرین با ظرفیتی بالغ بر 7 هزار نفر از جمله خواسته های مردم و ورزش دوستان این شهرستان از مسئولان است.

کمال علیپور  با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات لیگ جهانی کشتی در جویبار با توجه به سبقه بسیار خوب این شهرستان و استان مازندران در ورزش کشتی بسیار خوب و خوشحال کننده است، گفت: ایران در دنیای کشتی جزء صاحبین اصلی این رشته بوده و در خود کشور نیز مازندران و جویبار چنین وضعیتی را دارند.

وی با اشاره به اینکه جویبار سرآمد و پایتخت کشتی ایران است، افزود: به همین دلیل در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دادیم تا فدراسیون کشتی استعدادهای جویبار را به فیلا معرفی کند و این استعداد چیزی جز معرفی به نام پایتخت کشتی جهان نیست.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمال، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، اظهارکرد: بیش از 70 درصد  از کشتی گیران ایران در المپیک از شهر جویبار بوده و به همین دلیل از فیلا خواستیم تا برای تشویق و ترغیب بیش از پیش مردم این شهرستان این مسابقات را در اینجا برگزار کند که این امر با موافقت رسول خادم و فدراسیون جهانی رسید.

وی افزود:  یکی از اهداف مسابقات رسیدن به این مفهوم است که باید به جویبار به عنوان شهری کوچک و ساحلی از نظر اقتصادی کمک کرد چرا که این شهر توانسته با امکانات محدود خود 4 کشتی گیر المپیکی و بالاترین پتانسیل کشتی را داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری این مسابقه به عنوان ظرفیتی بسیار مهم برای معرفی مشکلات این شهرستان است، تصریح کرد: ساخت ورزشگاه استاندارد با گنجایش حداقل 10 الی 12 هزار نفر و کمپ اسکان و تمرین با ظرفیتی بالغ بر 7هزار نفر از جمله خواسته های مردم و ورزش دوستان این شهرستان از مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات کشتی باشگاه های جهان در جویبار باید تلنگری برای مسئولین باشد، افزود: وجود اشکالاتی در زیرساخت های ورزشی، حمل و نقلی، پتانسیل های الکترونیکی و ... در این شهرستان امری بارز است ولی برگزاری چنین مسابقاتی در جویبار با این پتانسیل عظیم باید از یکجا و زمانی شروع شود.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمال، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان کشور قزاقستان زمانی مسابقات را در سالن های بادی و آماده برگزار می کردند ولی در حال حاضر تمامی آن فضاها به شکل استاندارد در آمده است، عنوان کرد: خوشبختانه از منظر امکانات و تجهیزات در وضعیت قابل قبولی قرار داریم لذا مسئولان باید ترس انجام چنین کارهایی را کنار گذاشته و به حفظ آبرو و شان نظام جمهوری اسلامی در برگزاری این مسابقات بی اندیشند.

وی با اشاره به اینکه واریز یک میلیارد تومان پول از سوی مسئولان استان به حساب فدراسیون کشتی جهت تامین جوایز، امکانات و ... یکی از ایرادات در برگزاری این مسابقات است،افزود: اگر قرار بر این بود تا به وسیله برگزاری این مسابقه ترغیب، تشویق و یا آورده ای برای جویبار ایجاد شود، پرداخت چنین مبلغی اضافه بود.

علیپور با اشاره به اینکه نسبت به پرداخت چنین مبلغی از سوی استان برای برگزاری این مسابقات اعتراض کردم، اذعان کرد: با توجه به صحبت های صورت گرفته، از سوی شهرستان جویبار پولی بابت برگزاری مسابقات پرداخت نشده است چرا که تامین این مبلغ وظیفه دولت است لذا با توجه به این امر، تمهیداتی اندیشیده شده و این پول نیز از طرف استانداری به فدراسیون کشتی از محل سرمایه گذاری ویژه این مسابقات تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه باید از قالب شعار و کارهای شعاری خارج شویم و پای در عرصه عمل بگذاریم، افزود: با هماهنگی های صورت گرفته فرمانداری ها و شهرداری های همجوار جویبار به عنوان معین مشخص شده و به شکل کاملا عملیاتی به کمک مسئولان اجرایی این مسابقات خواهد آمد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات