چهار شنبه، 24 مهر 98 ساعت 03:07 ب.ظ

- دانشگاه

تاریخ 23:11:11 1398/05/13

دانشگاه مازندران جزو ۹ درصد دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است

مازنیوز: سرپرست دانشگاه مازندران گفت: دانشگاه مازندران با کسب رتبه هزار و ۷۷۶ در جهان جزو ۹ درصد دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است.
دانشگاه مازندران جزو ۹ درصد دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است

کوروش نوذری در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت روز خبرنگار بر ضرورت تعامل بین کانون های علمی و دانشگاهی و رسانه ها اظهار داشت: ماموریت دانشگاه ها در سال های اخیر آموزش های صرف تئوری، پژوهش و توسعه مرزهای دانش نیست بلکه به اقتضای شرایط روز جامعه، پژوهش های تقاضامحور و مبتنی بر مسائل برای حل مشکلات بشریت و جامعه از ماموریت جدید دانشگاه ها به شمار می رود.

وی افزود: در کشور ما به واسطه شکل گیری یک نظام با اهداف و برنامه های مشخص و راهبرد کمک به مستضعفان و تمدن سازی، نقش جدیدی برای دانشگاه ها تعریف شده است و امروز نظام اسلامی پس از ورود به مرحله پنجم مدعی تمدن سازی در جهان است و نباید از آموزش های پرمحتوا و جهت دار در این حوزه غافل باشد.

نوذری، ادامه داد: بی هیچ تردید و مبالغه ای ارتباطات بین دانشگاه و رسانه ها در این دوره از دوره های قبل حساس تر است و دانشگاهی که در تعامل اصحاب رسانه نباشد توفیقی کسب نخواهد کرد.

سرپرست دانشگاه مازندران با تاکید بر شناسایی پتانسیل های دانشگاه به جامعه، معرفی این ظرفیت ها را از کانال رسانه ها دانست و گفت: پس از شناسایی توانمندی ها، صاحبان مسئله، صنایع و واحدهای تولیدی برای حل علمی دغدغه ها باید با دانشگاه ها تعامل داشته باشند.

وی به اسناد بالادستی، سند توسعه راهبردی دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه مازندران متولی آمایش آموزش عالی استان است.

سرپرست دانشگاه مازندران با اشاره به واقع نبودن دانشگاه جامع مازندران در مرکز استان تصریح کرد: قرارگیری در منطقه جغرافیایی نسبتا محروم در حالی است که دانشگاه مازندران از پتانسیل های بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه دانشگاه مازندران جزو ۹ درصد دانشگاه های برتر جهان است گفت: رتبه دانشگاه مازندران در بین بیش از ۲۰ هزار دانشگاه در جهان که مورد پایش و مطالعه قرار گرفته اند به هزار و ۷۷۶  رسیده است.

نوذری یادآور شد: کسب این موفیق و توفیق در حالی است که ایران در شرایط ظالمانه تحریم قرار دارد و ایران اسلامی در سال های اخیر جلوی قدرتها ایستاده است و از مصادیق حق و حقیقت دفاع می کند.

سرپرست دانشگاه مازندران، گفت: چهارنفر از دانشمندان دانشگاه مازندران جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفته اند و ۴۵ نفر از اعضای هیئت علمی نیز در جمع استادان برتر کشور قرار گرفته اند.

وی شمار دانشجویان دانشگاه مازندران را ۱۱ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۹۰۰ نفر در دوره دکتری و تعدادی در دوره پسادکتر در حال آموزش هستند.

نوذری رتبه کشوری دانشگاه مازندران را ۳۰ اعلام کرد و گفت: در بین دانشگاه های جامع نیز، دانشگاه مازندران جزو 10 دانشگاه برتر قرار دارد.

سرپرست دانشگاه مازندران، تسهیل برای جذب نخبگان را از اولویت ها برشمرد و گفت: همچنین این دانشگاه در حوزه روابط بین الملل، عملکرد خوبی دارد و در حال حاضر 120 دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می کنند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات