ناکامی دشمنان با اقبال مردم به نمازجمعه/ نماز جمعه در اصل یک رسانه است

به گزارش مازنیوز: حجت‌الاسلام مجتبی روحانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نماز جمعه این شهرستان اولین نماز جمعه خطه شمال است که برگزاری اولین نماز جمعه در شهرستان برابر شد با عید غدیر که این تقارن باعث حضور گسترده مردم و تداوم ان در شهرستان شده است.

وی افزود: ستاد نماز جمعه اگرچه تشکیلات اداری است اما منحصر به روز جمعه نیست و ماحصل زحمات ما در طول یک هفته باید روز جمعه متجلی شود و تمام زحماتی که اعضای این ستاد در طی هفته متحمل می‌شوند نمود آن در روز جمعه متجلی خواهد شد.

روحانی اضافه کرد: اینکه یک نماز جمعه با عظمت و باشکوهی که برگزار می‌شود نیاز به برنامه‌ریزی و تلاش مضاعفی دارد و باید حرکت‌های جدیدی در آن شکل بگیرد، در مجموعه فعلی ستاد نماز جمعه احساس می‌کنیم نیاز به تحرک بیشتری داریم.

امام جمعه بابل گفت: نمازجمعه، اجتماعی است که پیام و هدف دارد و وظیفه نهاد نمازجمعه تقویت ولایت اهل بیت (ع) و احیای فرهنگ ولایت‌پذیری است، متاسفانه با توجه به ظرفیت‌های این شهرستان نتوانسته است جایگاه خود را به دست بیاورد و امید داریم در آینده نزدیک تلنگرهای ما باعث شود تا ظرفیت‌های ما تبدیل به فرصت شود.

این مسؤول با بیان اینکه نماز جمعه زیباترین مظهر توحید و اتحاد و زیباترین نوع ارتباط بندگان با خدا است و وظیفه این نهاد تقویت ولایت اهل بیت (ع) و احیاس فرهنگ ولایت‌پذیری است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین وظیفه ائمه جمعه تبیین حقایق و هدایت‌گری فرهنگی و سیاسی است که ائمه‌جمعه باید با استفاده از این فرصت مغتنم، در نمازجمعه که قلب فرهنگی هر شهر باید هدایت‌گری سیاسی و فرهنگی انجام دهند.

وی ادامه داد: اقبال به نماز جمعه دشمن را ناکام و ناراحت می‌کند چون با اقامه نماز جمعه نقشه‌های دشمن به هم می‌ریزد، پس باید با روشنگری و آگاه‌سازی آحاد مردم از این ظرفیت ها در توانمند سازی استفاده شود. روحانی با اشاره به اینکه رسانه نباشد بخشی از کار ما ناقص است، گفت: رسانه‌ها به‌عنوان چشم بیدار در جامعه می‌توانند نواقص جامعه را به ما گوشزد کنند تا ما در صدد رفع آن برآییم، منتخبین شورای ششم هم باید از شورای قبلی عبرت گرفته و عملکرد شورای پنجم را آیینه عبرت‌آموزی برای خود قرار دهند تا بتوانند جایگاهی که شایسته این شهرستان است را برای این شهرستان ایجاد کنند.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار