نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی

دولت اقتصاد را به مذاکرات هسته ای گره نخواهد زد

مازنیوز:کمال علیپور گفت دولت در مذاکرات هسته ای برخلاف دولت قبلی، اقتصاد ایران را به مذاکرات هسته ای گره نخواهد زد و طرف ایرانی اگر احساس کند که کشورهای غربی حُسن نیت ندارند، با قاطعیت برخورد می کند. 

به گزارش مازنیوز:نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگارماافزود: ایران حُسن نیت خود را در مذاکرات هسته ای بارها به طرف مقابل اعلام کرده و در زمان حاضر، نوبت طرف غربی است که وارد گام عملی شود و از نظریه پردازی دست بر دارد.

وی افزود: گفت: ایران به دنبال مذاکرات هسته‌ای هوشمندانه و دارای ضمانت اجرا با طرف مقابل است و به مذاکرات نمایشی که نتیجه محور نیست، تن نخواهد داد.
علیپور خاطرنشان کرد: ایران با اراده و عزم ملی در سیاست خارجی عمل می کند و طرف غربی بداند که تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در دولت سیزدهم، با قاطعیت از عزت ایران دفاع خواهد کرد و به دنبال گفت و گوی سازنده و نتیجه محور است.
نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه ، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دوره قبل مذاکرات هسته ای، کشورهای غربی بر سر وعده هایی خود نماندند و هرآنچه توافق شد، از جانب کشورهای غربی پوچ از آب درآمد اما این بار تیم مذاکره کننده هسته ای وزارت امور خارجه دولت سیزدهم، گول وعده های بی اساس کشورهای غربی را نخواهد خورد.
علیپور اضافه کرد: دولت سیزدهم در مذاکرات هسته ای برخلاف دولت قبلی، اقتصاد ایران را به مذاکرات هسته ای گره نخواهد زد و طرف ایرانی اگر احساس کند که کشورهای غربی در مذاکرات حُسن نیت ندارند، با قاطعیت با طرف مقابل برخورد می کند.
وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده ایران به خاطر اقدامات اشتباهی که سال های گذشته کشورهای غربی انجام دادند، به حُسن نیت این کشورهای شک دارد، بنابرین گروه غربی در کنار گفت و گو های سازنده باید اعتماد طرف ایرانی را هم جلب کند.
این نماینده مجلس افزود: تا اینجای کار عملکرد و اقدامات گروه ایرانی درمذاکرات هسته ای عزتمندانه و با هوشیاری انجام شد و در ادامه هم این روند اصولی تداوم خواهد یافت.
نماینده مردم قائمشهردر مجلس شورای اسلامی گفت: ایران در مذاکرات هسته ای به هیچ عنوان عجله ندارد بلکه در چارچوب قانون به دنبال رفع تحریم های خارجی و برداشته شدن گام های عملی از سوی طرف غربی است.
علیپور خاطر نشان کرد: ایران هوشمندانه در مذاکرات هسته ای در حال حرکت است و به خواسته های طرف غربی اگر غیراصولی و غیر کارشناسی باشد، تن نخواهد داد.
وی ادامه داد: ایران به دنبال مذاکره ای است که دارای ضمانت اجرایی باشد و کشورهای غربی باجدیت به تعهدات خود عمل کنند و ایران به دنبال مذاکرات نمایشی نیست

 

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار