کرونا همچنان در دنیا قربانی میگیرد

آمار جهانی همه گیری کرونا/ بیش از ۱۰۷ میلیون مبتلا تاکنون

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۷ میلیون و هفت هزار و ۷۳۰ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۷ میلیون و هفت هزار و ۷۳۰ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۳۳۶ هزار و ۳۳۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۷۸ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۵۸۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۷.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۴۷۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۱۲ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۱ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۷۹ هزار، روسیه بیش از ۷۷ هزار و آلمان نیز بیش از ۶۲ هزار و ۵۰۰ فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۶۲ هزار و ۲۰۰، ایران با بیش از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۶ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۹ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۶ هزار و پرو با بیش از ۴۲ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۶۲۹ مبتلا، ۴۷۶ هزار و ۴۰۵ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۷۹۰ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۱۹۵ قربانی

۳. برزیل: ۹ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۳۰۱ مبتلا، ۲۳۲ هزار و ۲۴۸ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۹۸۳ هزار و ۱۹۷ مبتلا، ۷۷ هزار و ۶۸  قربانی

۵. انگلیس: سه میلیون و ۹۵۹ هزار و ۷۸۴ مبتلا، ۱۱۲ هزار و ۷۹۸ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۳۴۱ هزار و ۳۶۵ مبتلا، ۷۹ هزار و ۴۲۳ قربانی

۷.اسپانیا: دو میلیون و ۹۸۹ هزار و ۸۵ مبتلا، ۶۲ هزار و ۲۹۵ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۶۴۴ هزار و ۷۰۷ مبتلا، ۹۱ هزار و ۵۸۰ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۳۹ هزار و ۵۵۹ مبتلا، ۲۶ هزار و ۹۰۰ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۹۶ هزار و ۳۲۶ مبتلا، ۶۲ هزار و ۵۹۷ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.