شریعتمداری در نشست خبری:

شورای نگهبان رد صلاحیتم کند، بیمه همه‌شان را قطع می‌کنم!

مازنیوز:داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: من هیچ دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی‌بینم اما اگر شورای نگهبان رد صلاحیتم کند، چه کاری می‌توانم بکنم؟ شاید بشود بیمه همه‌شان را قطع کنم. 

محمد شریعتمداری پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و حق انتخاب مردم یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و مظهر "خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری" است. این ایام، زمانی است که هر آنکه به توسعه و پیشرفت ایران و حق زیستن با آرامش و عزتمند ایرانیان می اندیشد باید نسبت به مسئولیت خود به ایران ، مردم و نظام عمل کند.

به گزارش مهر، وی بیان کرد: می دانم مردم از کشمکش مداوم مدیران خسته و فرسوده اند و آنها رئیس جمهوری نمی خواهند که با طرح مطالبات انحرافی و غیر ممکن به اختلافات دامن زند ، بلکه به دنبال رئیس جمهوری هستند که برای مشکلات اصلی و ضروری آنها راه حل داشته باشد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آمده ام تا با همراهی مردم و اصالت دادن به گفتگو، مدارا و تحمل، به منازعات و جدل‌هایی که امید به آینده را می کشد پایان دهم و دولت گفتگوی اجتماعی فراگیر، اصلاح‌گر و کارافرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم. باور دارم تا زمانی که محیط عمومی کشور مملو از جدال و منازعه است و امید و اعتماد در حال فروپاشی است، هیچ برنامه و وعده سیاسی اقتصادی محقق نخواهد شد.

شریعتمداری ادامه داد: پژوهش های معتبر نشان می دهد از سال ۹۶ که کشور با تشدید تحریم شروع شد و سیاست های مناسب حمایت از مردم به دلیل اختلافات بین قوا به اجرا در نیامد، جمعیت زیر خط فقر به دو برابر افزایش یافت و من با درک از این شرایط آمده ام تا با پایان دادن به منازعات درونی و مخاصمات بیرونی، زمینه را برای اجرای سیاست های کارآمد، مشارکت جویانه و شهروندمدارانه، حمکرانی داده محور مبتنی بر اطلاعات موثق، کاهش فقر و حمایت از معیشت و سفره مردم را محور ائتلاف فراگیر قرار دهم.

وی اظهار داشت: معتقدم از مرزی که کامیون عبور نکند، لاجرم تانک عبور خواهد کرد. نگاه فرصت محور به مرزهای گسترده ایران بزرگ در دولت من جایگزین نگاه امنیت محور به مرزها خواهد شد. آمده ام هم میدان و هم دیپلماسی را با رعایت اصول سه گانه عزت حکمت و مصلحت در خدمت زندگی مردم و عزت ایرانیان قرار دهم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: می آیم تا امنیت شغلی کارگران تضمین شود، از آنها که بیکار شده اند حمایت کنم، مسکن و تامین اجتماعی برای همه مردم ایران به ویژه کارگران را با همراهی خودشان تامین کنم و تضمین امنیت اقتصادی و کفایت مستمری و تکریم بازنشستگان را تداوم بخشم.

شریعتمداری ادامه داد: می دانم هزینه های آموزشی دهک های ثروتمند کشور ۶۰ برابر دهک های فقیر است. آمده ام تا عدالت آموزشی را برقرار کنم تا فرزندان این سرزمین از سیستان و بلوچستان تا خوزستان از کرمان تا کرمانشاه از تحصیل باز نمانند، می آیم تا آموزش با کیفیت و بیمه کامل درمانی برای ایرانیان را بجای بیمه های تکمیلی گروه های خاص را برای همه ایرانیان محقق سازم. می آیم تا اشتغال جوانان فقط در حده وعده و شعار باقی نماند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: می آیم تا اشتغال جوانان وطن، مسائل و مطالبات صنعتگران، کشاورزان ، کارفرمایان، معلمان، ورزشکاران، دانشجویان، دانشگاهیان و هنرمندان در هیاهو و نزاع های سیاسی فراموش نشود.

شریعتمداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت ردصلاحیت چه واکنشی نشان خواهید داد، اظهارداشت: بنده هیچ دلیلی برای رد صلاحیت خود بعد از ۱۶ سال کار در هیئت وزیران در دولت های مختلف نمی بینم.

وی بیان کرد: از سوی دیگر اگر شورای نگهبان بنده را رد صلاحیت کند، چه کاری می توانم انجام دهم؟ البته شاید بتوانم بیمه همه آنها را قطع کنم، چرا که من هنوز وزیر هستم. (با خنده)

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برنامه ای درباره اعطای یارانه به مردم دارید، تصریح کرد: بنده برنامه مدونی در عرصه های گوناگون خصوصا در حوزه رفاه اجتماعی آماده کرده و تقدیم می کنم.

شریعتمداری افزود: با اتکاء به اطلاعات ثبتی متقن، متأسفانه شرایط اقتصادی مردم خوب نیست و بنده از خط فقر و افزایش صددرصدی آن طی سه سال سخن گفته ام و طبیعی است زمانی که صحبت از حذف یارانه ها می کنیم، باید بدانیم که با شرایط نامطلوبی در بسیاری از دهک های جامعه مواجه هستیم.

وی اظهارداشت: به جز دهک دهم که حدود ۸ میلیون نفر هستند و دارای درآمدهایی هستند که احتیاجی به دریافت یارانه های مستقیم و غیرمستقیم ندارند، بقیه آحاد ملت نیازمند حمایت هستند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در دولت بنده حمایت از مردم به اشکال گوناگون انجام خواهد شد و دولت بنده دولتی خواهد بود که مردم مالک ثروت باشند نه اعانه بگیر و هدفم آن است که مردم در جایگاه واقعی خودشان بنشینند و برای آن برنامه اجرایی موجود است که ارائه خواهم کرد.

شریعتمداری درباره لیست اموال خود و خانواده اش، گفت: لیست کامل اموال خود و خانواده ام را دقیقا در ذهن ندارم اما به صورت مختصر بگویم که لیست اموالم خانه ای است که بخشی از آن به عنوان مهریه در سال های گذشته به همسرم تقدیم شده است.

وی بیان کرد: دارایی مهم دیگری که متعلق به خودم باشد ندارم اما همسرم دارایی های دیگری دارد. میزان حقوق وزراء ۱۰ میلیون تومان خالص است که در سال ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که بنده همین حقوق را دریافت می کنم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: البته ناگفته نماند که یواشکی حسن روحانی و در دولت های قبل محمد خاتمی که بنده در دولتش حضور داشتم، گاهی سکه هم به ما وزراء هدیه داده اند و بنده هم از آن بی بهره نبوده ام.
منبع: مهر

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار