علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران

کاهش ۳۸ درصدی مسمومیت ناشی از قرص برنج در استان

مازنیوز : مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت:در سال گذشته ۷۵ نفر براثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند که از کل فوتی‌های مسمومیت با قرص برنج در استان ۳۱ نفر مرد و مابقی زن و هستند

به گزارش خبرنگارمازنیوز:علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام این خبر افزود: در سال گذشته ۷۵ نفر براثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند که از کل فوتی‌های مسمومیت با قرص برنج در استان ۳۱ نفر مرد و مابقی زن و هستند.

وی افزود: در این مدت شهرستان‌های بابل با ۲۴ و ساری با ۱۱، محمود آباد و آمل هر کدام با ۶ فوتی به ترتیب بیشترین و شهرهای نور، جویبار، بهشهر، نکا، میاندرود، عباس آباد و گلوگاه هر کدام با یک مورد کمترین آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: بهمن با ۱۲، شهریور و مهر هر کدام با ۸ مورد بیشترین فوتی و فروردین و اسفند هر کدام با ۳ مورد کمترین فوتی در آن گزارش شده است.

عضو شورای قضائی استان خاطر نشان کرد: اعمال محدودیت‌های جدی تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیز برخورد با توزیع کنندگان آن و بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده‌ها، جان خود را به خطر می‌اندازند، مورد تاکید است.