موارد بستری کرونایی در مازندران به حدود ۵۰۰ بیمار رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، طی روزهای گذشته و همزمان با ورود به هفدمین ماه از شیوع ویروس کرونا زنگ خطر کرونایی در استان مازندران به صدا درآمد و شاهد افزایش شمار مبتلایان و بیماران بستری در استان بودیم.

با توجه به ساده انگاری و همانگونه که پیش‌بینی شده بود کماکان شاهد روزهای نگران‌کننده کرونایی در استان مازندران هستیم و دردسرها کماکان تداوم دارد و نشان می‌دهد مازندران وارد موج پنجم کرونا شده است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۶۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۳۷۷ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۶۵ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ بیمار جدید بستری و ۱۸ بیمار هم ترخیص شدند. وی گفت: ۲۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند. طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۱۳۲ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۴۷۲ نفر رسید.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار