وزیر ارشاد: هیچ تبعیضی در واگذاری مسکن به خبرنگاران قائل نیستیم

مازنیوز:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نشست مشترک با معاون وزارت راه و شهرسازی درخصوص مسکن برای خبرنگاران، تاکید کرد: هیچ تبعیضی در زمینه واگذاری مسکن به خبرنگاران قائل نیستیم

به گزارش مازنیوز:محمد مهدی اسماعیلی درباره خبرنگاران جامانده از فهرست نام نویسی شده مسکن خبرنگاران، اظهار داشت: در نشست مشترک با معاون وزارت راه و شهرسازی که به منظور حل مساله‌ای در این راستا برگزار کردیم مشکل موجود مرتفع شد.
عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: البته من گفتم نشست را رسانه‌ای نکنند، چون دستور رئیس‌جمهور این است که ما از اقدامات بگوییم نه از کار‌هایی که می‌خواهیم انجام دهیم. منتظریم تا اقدامات به نتیجه روشنی برسد و پس از آن خبر را منعکس کنیم، اما وقتی این موضوع رسانه‌ای شد در این خصوص توضیحاتی را به اطلاع خبرنگاران می‌رسانم.
آقای اسماعیلی به سفر اخیر خود به مشهد مقدس هم اشاره کرد و گفت: در حاشیه برخی برنامه‌هایی که در این شهر داشتیم دوستانی که بیشتر همکاران صدا و سیما بودند این سوال را مطرح می‌کردند.
 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر کاری را در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌دهیم برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه است لذا در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
 
تبعیض در واگذاری مسکن خبرنگاران نداریم
 آقای اسماعیلی تصریح کرد: همه همکاران رسانه‌ای ما شاید به دلایلی وابستگی‌هایی به سازمان‌های دیگر داشته باشند، ولی ما هیچ تبعیضی را در زمینه واگذاری مسکن به خبرنگاران قائل نبوده و نخواهیم بود از این رو در مورد همه چه کسانیکه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا زیر مجموعه‌های آن و چه کسانی که خارج از وزارتخانه و تحت حمایت نهاد‌های دیگر فعالیت می‌کنند، تاکید داشتیم هیچ صاحب حقی در این زمینه از قلم نیفتد.
وی افزود: ممکن است بخشی از همکاران رسانه‌ای به دلیل وابستگی‌های سازمانی یکسری تسهیلات را دریافت کنند که طبیعی است اولویت با کسانی است که این تسهیلات را دریافت نکرده‌اند.
 
هیچ صاحب حقی نباید از قلم مسکن خبرنگاران بیفتد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مجددا افزود: برای همه همکاران رسانه‌ای به ویژه خبرنگاران چه ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند و چه نباشند در موارد لزوم ما این فضا را فراهم خواهیم کرد.
آقای اسماعیلی تاکید کرد: من خواهش کردم دوستان بررسی مجدد داشته باشند تا هیچ صاحب حقی از قلم نیفتد. تلاش ما با وزارت راه و شهرسازی بر این است که تمام خبرنگاران صاحب حق و واجد شرایط بتوانند از تسهیلات دریافت مسکن بهره‌مند شوند.
وی گفت: با عنایت به اینکه وارد فضای جدیدی در دولت سیزدهم شده ایم لذا سابقه گذشته را رها کنید.
مرداد امسال پیرو تفاهم‌نامه ساخت مسکن برای اصحاب هنر و رسانه بین دو وزارتخانه راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شد به زودی عملیات اجرایی طرح‌ها آغاز شود.
 

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار