جزئیات ماجرای استخدام خواهر معاون استاندار در مازندران

مازنیوز:ماجرای استخدام بستگان مسؤولان در هر پست و مقامی مورد حساسیت افکار عمومی است، بعد از جذب بحث برانگیز فرزند نماینده مجلس شورای اسلامی در استان گلستان در وزارت نفت موجی از همراهی مردم برای معرفی تخلفات مشابه از این دست در سایر استان‌ها هم شکل گرفته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری با اعلام اینکه روند جذب خواهرم علی‌رغم عدم موافقت من در بدنه این مجموعه قانونی و با تشخیص استاندار انجام شده است، گفت: بنده به دلیل مسؤولیتی که داشتم موافق روند جذب ایشان نبودم اما با تشخیص استاندار و طی فرایند قانونی خواهرم در بخشداری میاندورود جذب شده است.ماجرای استخدام بستگان مسؤولان در هر پست و مقامی مورد حساسیت افکار عمومی است، بعد از جذب بحث برانگیز فرزند نماینده مجلس شورای اسلامی در استان گلستان در وزارت نفت موجی از همراهی مردم برای معرفی تخلفات مشابه از این دست در سایر استان‌ها هم شکل گرفته است.

البته در استان مازندران در ماه گذشته بحث جذب فرزند یکی از کارکنان استانداری مازندران در بدنه شهرداری آمل و به تبع آن در سازمان همیاری‌های استان رسانه‌ای شد و با وجود سر و صدای زیاد در فضای مجازی و قول برخورد با افراد متخلف نتایج این پیگیری‌ها به اطلاع افکار عمومی نرسیده است.

موضوع این گزارش به‌کارگیری همسر و خواهر رقیه صفری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران در ۲ نهاد سازمان همیاری و شهرداری‌های استان و بخشداری میاندورود است، البته این گزارش در سامانه گردشگران فساد سازمان بازرسی کل کشور نیز ثبت شده است.

علت این گزارش سوء استفاده از مقام، شئون و موقعیت اداری اعلام شده است که دستگاه اجرایی که در این شکایت مورد عتاب و خطاب قرار گرفته، استانداری مازندران است.

* نقشی در انتقالی همسرم نداشتم

خبرنگار فارس، موضوع را از رقیه صفری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری  پیگیری کرده است؛ وی در ارتباط با روند جذب همسرش در سازمان همیاری‌ها و شهرداری‌های استان، اظهار کرد: همسر بنده از سال‌ها قبل در یکی از شهرداری‌های مازندران مشغول فعالیت بوده و سابقه بیمه وی گواه این موضوع است به‌دلیل فاصله زیاد محل زندگی و کار همسرم درخواست جابه‌جایی و انتقالی از بابلسر به ساری را از مقام مربوطه پیگیری کرده است.

صفری یادآور شد: این جابه‌جایی و انتقال در حوزه استاندرای مازندران بوده و بنده نقشی در این ارتباط نداشتم، جذب همسرم در گذشته انجام شده و سوابق بیمه‌ای وی مبین این موضوع است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همسر شما قبل از دریافت مسؤولیت شما در شهرداری بابلسر مشغول کار بوده است، بیان کرد: بله ـ این مسئله موضوع جدیدی نیست و مربوط به سال‌های اخیر نیست،همسرم پس از انتقالی بنده به ساری درخواست جابه‌جایی را به مقام مربوطه خارج از استانداری ارائه داده و ارتباطی به استانداری نداشته و بنده هم در این ارتباط دخالتی نداشتم.

*جذب خواهرم به تشخیص استاندار بود

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران همچنین در ارتباط با جذب خواهرش در بخشداری میاندورود بیان کرد: اقدام غیرقانونی در این ارتباط صورت نگرفته، با تشخیص استاندار مازندران به‌دلیل توانمندی که خواهرم داشت از ظرفیت وی در این مجموعه استفاده شده است.

صفری ادامه داد: بنده به دلیل مسؤولیتی که داشتم موافق روند جذب ایشان نبودم اما با تشخیص استاندار و طی فرایند قانونی خواهرم در این مجموعه جذب شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران ادامه داد: اینکه گفته شده به عنوان جایگاه شغلی بخشدار مرکزی در حال فعالیت است را بنده تایید نمی‌کنم، خواهرم به عنوان نیروی قراردادی در حال خدمت است.

وی ادامه داد: جذب خواهرم به صورت قراردادی با تشخیص استاندار طی یک فرآیند و براساس مکانیزم قانونی صورت گرفته و دستگاه‌های نظارتی پس از اینکه موضوع به آنها ارجاع داده شد ورود پیدا کرده و پس از ارائه مدارک و سوابق موارد غیرقانونی در این روند جذب دیده نشده است.

صفری در پاسخ به این سوال که چه مدت در این مجموعه مشغول کار شده است، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ مشغول کار شده و در این مدت دستگاه‌های نظارتی که موضوع از چندین حوزه به آنها ارجاع داده شد، موضوع را بررسی کردند و همه مستندات، سوابق ارجاع شده و انحرافی از قوانین و مقررات به ما انعکاس نکردند

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران خاطر نشان کرد: تلاش داشتند که این موضوع را به گونه‌ای مطرح کنند که شخصیت حقوقی استانداری را خدشه‌دار کنند و با توجه به اینکه دستگاه‌های نظارتی ورود پیدا کرده و انحرافی نسبت به جذب خواهرم وجود نداشته به نظر می‌رسد دامن زدن به این موضوع از روی بغض است

منبع :فارس

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار