سید محمود حسین پور، استاندار مازندران

جانبازان، روایتگر روزهای حماسه و ایثار و معناگر راستین پایداری انقلابی هستند

مازنیوز:سید محمود حسین پور، استاندار مازندران در دیدار و گفتگوی صممیانه با یادگاران دفاع مقدس در مرکز توانبخشی امام علی ( ع ) جانبازان قطع نخاعی، گفت: تکریم و تجلیل از جانبازان را در خور شان و جایگاه آنان یک رسالت برای مسئولین است

به گزارش مازنیوز به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی استانداری، سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران در حاشیه بازدید از مرکز توانبخشی امام علی ( ع ) جانبازان قطع نخاعی با عنوان اینکه جانبازان عزیز و سرافراز، یاد گاران روز های درخشان دفاع مقدس هستند و از حکمت های الهی است که جانبازان عزیز به این کسوت شرفیاب شدند تا روایتگر روزهای حماسی و صعب حماسه و ایثار باشند، افزود: جانبازان عزیز، که در امتداد آرمان های امام راحل و شهیدان والامقام، معناگر راستین ایستادگی، صبوری و تحمل در مسیر ارزش های انقلاب هستند، ولی نعمتان بزرگوار نظام هستند و بسیار خشنودم که در آغازین روزهای کاری به محضر پر فیض شان شرف یاب شدم.

وی با اشاره به این که دیدار با ایثارگران از محورهایی بود که برای کسب فیض و نیرو گرفتن از محضرشان و آشنایی با مشکلات و مسایل این عزیزان در برنامه های ما قرار داشت، گفت: انشالله بزودی کمیته ای در استانداری جهت رسیدگی به امور جامعه بزرگ ایثارگری و بویژه جانبازان تشکیل خواهد شد و با تثبیت فرآیند مدیریتیِ بنده در استان در جمع این عزیزان بیشتر حضور پیدا خواهم کرد.

استاندار با بیان با بیان این که هنوز بسیاری از ابعاد درخشان و شکوهمند دفاع مقدس در جامعه بخصو جوانان تبیین نشده است، یادآور شد: گرچه با تهیه و پخش و انتشار برنامه های مستند، فیلم ها و کتاب های فاخر، زحمات زیادی برای روایت مهم ترین فصل تاریخ مقاومت ملت ایران اسلامی کشیده شد، لیکن جانبازان راویان زنده دفاع مقدس و نماد جریان ارزشی انقلاب اسلامی و برای جامعه و مسئولین همواره یادآور وظایف و رسالت های سنگین شان هستند.

نماینده عالی دولت در مازندران، با اشاره به عنایت و توجه مقام معظم رهبری به قشر جانبازان عزیز، اظهار کرد :با این وجود؛ اگر مسئولین خودشان را خادمان واقعی جانبازان قرار ندهند این مهم؛ نخستین چیزی است که در روز قیامت باید پاسخگوی آن باشند.

حسینی پور خطاب به جانبازان سرافراز، آنان را نمادهای اصلی انقلاب اسلامی و الگو و سمبل معنوی جامعه جوان ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: با بررسی عمیق و دقیق جریان عاشورا در می یابیم که صحنه عاشورا یک صحنه است و از روز عاشورا تا اربعین ماجرایی دیگر است که جانبازان روز عاشورا آن را روایت کردند. جریان دفاع مقدس که به نوعی عاشورای ایران اسلامی است را جانبازان ما روایت می کنند.

حسینی پور، تکریم و تجلیل از جانبازان را در خور شان و جایگاه آنان یک رسالت برای مسئولین دانست و گفت: هر کس به وظیفه اش در قبال جانبازان و ایثارگران عمل نکند، چیزی از شان این عزیزان کم نمی شود ولی همه مدیران مسئول باید در این راستا وظیفه شناس و پای کار باشند.

وی با بیان این که هیچ خدمتی با مقام شما برابری نمی کند و هر قدر که به شما خدمات داده شود در قیاس با ایثارگری های شما اندک و ناچیز است، عنوان داشت: علیرغم خدمات زیادی که برای جانبازان در جمهوری اسلامی در نظر گرفته شده است لیکن رنج این عزیزان بسیار است و واقعیت این است که ذره ای از رنج های شما و خانواده تان کم نمی شود و آن عزیزان هم به نوعی جانباز محسوب می شوند و به عنوان یک خادم کوچک از زحمات این عزیزان صمیمانه تقدیر بعمل می آورم.

سید محمود حسینی پور، افزود: شیوع بیماری کرونا و رنجی که از این بابت به دنیا تحمیل شد، موجب شد تا همگان دریابند که جانبازان ما چه می کشند و جامعه ما؛ از این بابت رنج 35 ساله این عزیزان را درک کرد.

وی به جامعه 35 هزار نفری جانبازان استان اشاره کرد و گفت: جانبازان قطع نخاعی وجانبازان بالای 70 درصد است اسطوره های مقاومت و ایستادگی و صبر هستند. کسی که 35 سال است روی ویلچر است تفاوتی با شهدا ندارد و شمارو خداوند حفظ کرد که بنده و سایر مسئولین عبرت بگیریم.

استاندار مازندران؛ حفظ و پاسداری از کیان دین، وطن و نظام را نتیجه مستقیم جانفشانی شهدا و ایثارگران دانست و افزود: کسانی که امروز دارای جایگاه های مدیریتی هستند باید از اینهمه عزت نفس و صبوری در راه انقلاب عبرت بگیرند، مردم و مسئولین ما در سایه منویات رهبری معظم انقلاب، قدر شما را می دانند و می دانند اگر امروز کشور پابرجاست و میز و مدیریتی هست، همه و همه نتیجه جانفشانی شماست.

مقام عالی دولت در استان، بیان داشت: رسیدگی به امور خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان عزیز اعم از درمان و مسئله اعضای خانواده آنان را از وظایف اساسی و محوری خود می دانم و به مدیران تاکید می کنم که پیشبرد امور شما عزیزان و رفع مشکل و گره از کار شما یک اولویت اصلی برای آنان است.

حسینی پور در خصوص این دیدار گفت: مهم ترین موضوعاتی که جانبازان سرافراز مطرح کردند، توجه به حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و اهتمام و توجه مسئولین به رفاه جامعه بود.

وی ادامه داد: مسائل بهداشتی و درمانی درشمار دغدغه های جانبازان بود که مقرر شد کمیته ای در استانداری مازندران تشکیل شود و مسائل جانبازان در این کمیته به سرعت مطرح گردد.

استاندار تاکید کرد: از پشت میز گزارش ها را بررسی کردن خالی از فایده است و باید از نزدیک مشکلات این عزیزان را مشاهده و درک کنیم. باید برای حل تمامی موضوعات جانبازان باید تلاش کنیم.

 

حاشیه های این دیدار:

 

استاندارمازندران دردیدار با جانبازان این حضور را مایه انرژی و دلگرمی خود برای انجام ماموریتش عنوان کرد.

وی پای دلگویه های جانبازان نشست و اظهار امیدواری کرد،مسولان و مدیران همچون رهبر معظم انقلاب قدرشهدای زنده دفاع مقدس را بدانند.

استاندارمازندران در جمع جانبازان گفت: امیدوارم در دیدارهای بعدی با هم از خاطرات روزهای دفاع مقدس حرف بزنیم و احوال هم را جویا شویم.

استاندار مازندران وقتی جانبازی از تحمل و همراهی همسر و فرزندرانش سخن می گفت با بغض و اشک گفت: خانواده جانبازان، اسوه های مهربانی و ایثارند که باید دست شان را بوسید.
 

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار