علی کریمی فیروزجائی

نمایندگان درصدد پاسخگو کردن دستگاه‌های اجرائی در مقابل تذکرات شفاهی و کتبی هستند

مازنیوز:عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد هم اکنون الزامی برای پاسخگویی دستگاه‌های اجرائی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان وجود ندارد در حالی که این امر باید تغییر یابد.

علی کریمی فیروزجائی در خصوص اهمیت طرح دو فوریتی اصلاح ماده (206) قانون آئین نامه داخلی مجلس در راستای الزام دستگاه های اجرائی جهت پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان، گفت: هم اکنون سامان و نظام دقیقی در آیین نامه فعلی برای تذکرات کتبی وجود ندارد؛ به عبارتی طی یک روز نمایندگان می توانند تذکرات متعددی را بدون داشتن سقف و محدودیتی به مسئولان دستگاه های اجرائی بدهند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مهم در حالیست که در آیین نامه نیز الزامی وجود ندارد که دستگاه ها بخواهند نسبت به تذکرات نمایندگان پاسخ دهند و طراحان این امر در نظر دارند دولت را مجاب به پاسخگویی در رابطه با تذکرات نمایندگان قوه مقننه نسبت به دستگاه های اجرایی کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که نمایندگان نیز باید اولویت های کشور و دغدغه های مردم را تبیین کرده و سپس از تریبون در مجلس اعلام کنند.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار