معاون پارلمانی رییس جمهور

سردار طوسی با غیرت در برابر دشمنان ایستاد

مازنیوز:معاون پارلمانی رییس جمهور با گرامیداشت یاد و نام شهدا و سردار قاسمی طوسی و ۴۳۶ شهید شهرستان نکا گفت که انقلاب اسلامی و خون سرخ شهدا احیاگر اسلام در جهان شد و شهدا با خون خود نهال انقلاب و اسلام را به درخت تنومند تبدیل کردند. 

سید محمد حسینی در شانزدهمین یادواره ۴۳۶ شهید شهرستان نکا با محوریت سردار سرلشکر شهید محمدحسن قاسمی طوسی جانشین لشکر ویژه ۲۵ کربلا در هشت سال دفاع مقدس در مصلای نکا افزود: امروز تمام اسلام در برابر تمامی شرک قرار گرفته است و جامعه نیازمند روحیه ایثار و شهادت شهدا و ایثارگران است.

وی گفت: شهدا و رزمندگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس از خانواده خود گذشتند تا اسلام و انقلاب پابرجا بماند و هیچ گاه به دنبال منافع شخصی نبودند و دلبستگی به دنیا نداشتند و امر خدا را سرلوحه کار خود داشتند و در همین راستا همسر سردار قاسمی طوسی از قول این شهید نقل می کنند که فرمودند: " من به شما علاقمندم اما اسلام را ترجیح می دهم."

وی با اشاره به شهادت دو روحانی که در صحن حرم امام هشتم مورد حمله قرار گرفته و شهید شدند؛ از آنان به عنوان عالم، مبارز و افراد خدوم به انقلاب و اسلام نام برد که همواره به فکر فقرا و حاشیه نشینان بودند و امام جماعتی ولایتمدار و انقلابی همچون همه روحانیون مردمدار هستند.

معاون حقوقی و  پارلمانی رییس جمهور اظهار کرد: سردار طوسی مردی شجاع و با غیرت بود که با مردانگی و غیرت وارد میادین مختلف شد و از دوران ستمشاهی در راه انقلاب بود و در دوران انقلاب پا در رکاب انقلاب بود که در کمیته و سپاه نقش فعال داشت و در ساری، آمل، کردستان و بسیاری از ناامنی ها و جنگ ها وارد میدان شد و از انقلاب دفاع کرد.

حسینی گفت: تک تک شهدای ما دارای روحیات و احوالاتی در زندگی هستند که باید برای جوانان یادآوری شود و نسل جدید با راه و روش شهدا و وابستگی به قران و اهل بیت(ع) آشنا شوند و زندگی خود را شهدایی و در مسیر شهدا قرار دهند.

وی همچنین یادآور شد: این دو روحانی شهید و روحانی دیگری که مجروح و در بستر بیماری است، پیشتاز جهاد تبیین هستند که تاکنون گمنام و ناشناخته بوده اند و با ایمان قوی و راسخ برای رفع مشکلات فقرا و نیازمندان تلاش داشتند.

معاون حقوقی و  پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت رئیسی دولتی مردمی، ولایی و انقلابی است و دلسوز مردم است و الگوی مدیریت سردار سلیمانی را در دستور کار دارد و تلاش دارد تا در خدمت مردم و برای مردم باشد.

حسینی افزود: مردمان خوبی در نظام جمهوری اسلامی ایران داریم و تکلیف دولتمردان است تا با تمام قوا در خدمت مردم بوده و برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و با تلاش برای سلامت، رفاه و بهبود شرایط فعلی جامعه، مردم را به آرامش برسانند.

وی گفت: دغدغه اصلی رفع مشکلات مردم است و تنگناهای اقتصادی و مشکلات وجود دارد و دولت تلاش دارد تا با برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و برنامه ۴ ساله برای رفع مشکلات اقدام کند.

حسینی با بیان اینکه رفع مشکلات جامعه در گرو اتحاد و انسجام است؛ خاطر نشان کرد: اگر مسئولان و مجلس و نهادها همپای هم و با هم برای رفاه حال مردم حرکت کنند؛ می توانیم نظام الگو و نظام بخش برای آزادگان جهان باشیم.

معاون حقوقی و  پارلمانی رییس جمهور گفت: در تولیدات دانش بنیان و در راستای فرمایشات رهبری با قوت وارد عمل شده ایم تا فرمان رهبری اجرایی شود که نباید در این راستا به شعار بسنده شود و باید شعار سال عملی و اجرا شود.

فرماندار نکا هم در سخنانی اظهار کرد: مردم نکا با تقدیم شهدای فراوانی در انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم دین خود را به انقلاب ادا کردند و در آزمون های مختلف نشان دادند که پای انقلاب و ارزش های نظام هستند.

عبدالرضا بابایی افزود: در طول دفاع مقدس، بحران ها و فتنه ها، مردم نکا با بصیرت وارد عمل شدند و ولایتمداری و حضور همیشه در صحنه این مردم زبانزد است.

وی گفت: بزرگداشت نام و یاد شهدایی که از ارزش های انقلاب و نظام دفاع کردند تا ما در آسایش و آرامش باشیم از وظایف مهم ماست که نباید از نظر دور نگه داشته شود و همه ما باید در مسیر شهدا و ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

سردار سرلشکر شهید محمدحسن قاسمی طوسی جانشین فرماندهی لشکر ۲۵ کربلا مازندران در سال ۱۳۳۷ در روستای ' طوسکلا' در شهرستان نکا در شرق استان مازندران متولد شد و در۱۸ فروردین سال ۶۶ در منطقه شلمچه در عملیات کربلای ۸ به شهادت رسید و در گلزار شهدای روستای محل تولدش روستای طوسکلا نکا آرام گرفت

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار