مجید محمودی کوچکسرایی

پروپیلن ارزشمندتر از نفت و گاز

مازنیوز: قرارداد تجاری سازی دانش فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با شرکت پتروشیمی کیمیاگران سامان سبزوار امضا  و در سال‌جاری (سال تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین) اجرایی می شود .

بنا بر اظهار آقای مهندس جمشید فلاح مدیر عامل شرکت پتروشیمی کیمیاگران سامان سبزوار قرارداد تجاری سازی دانش فنی فرایند تولید پروپیلن از متانول (PVM) و قرارداد تجاری سازی دانش فنی فرایند تولید متانول بین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و شرکت پتروشیمی کیمیاگران سامان سبزوار امضا و با کمک بخش خصوصی اجرایی می شود .

با امضای این قرارداد زمینه احداث و تجاری سازی فنی یک واحد تولید پروپیلن از متانول با ظرفیت 120 هزار تن در سال فراهم می شود . 
این محصول یکی از مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی کشور است.

پیش از این، دانش فنی فرایند تولید پروپیلن از متانول برای هر مورد حداقل  10 میلیون دلار و دانش فنی فرایند تولید متانول برای هر مورد 3 میلیون یورو خریداری می شد که با بومی سازی این دانش ها در هر مورد استفاده از این دانش ها یا فروش آنها به کشورهای دیگر صرفه جویی ارزی یا درآمد ارزی نصیب کشور می شود .

مجید محمودی کوچکسرایی معاون سرمایه گذاری و جذب سرمایه پتروشیمی کیمیاگران سامان سبزوار گفت :  با تجاری سازی دانش فنی تولید کاتالیست سنتز متانول چرخه دانش فنی متانول شامل فرایند تولید و کاتالیست مربوطه در کشور بومی سازی و منجر به صرفه جویی حداقل سالانه 12 میلیون دلار می شود.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار