سردار عبدالله ملکی

ساخت ۷۳ یادمان شهدای گمنام در مازندران تکمیل شد

 مازنیوز:سردارملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های مقدس مازندران با بیان اینکه ۱۰۱ یادمان شهدای گمنام در ۱۳۸ نقطه وجود دارد،که ساخت ۷۳ یادمان تکمیل شده است.

سردار ملکی  در دومین جلسه کارگروه فرهنگی و قرارگاه تبیین مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت استان با اشاره به وجود ۴۱۳ شهید گمنام در استان از وجود ۱۰۱ یادمان شهدای گمنام در ۱۳۸ نقطه استان خبر داد و اظهار داشت: ۷۳ یادمان تکمیل شد و ساخت ۲۸ یادمان نیازمند همکاری ویژه فرمانداران و شهرداران است.

وی با اشاره به اینکه تدوین ۱۰۰ عنوان کتاب دفاع مقدس سهمیه سال مازندران است، افزود: نیازمند تأمین اعتبار ویژه استانی هستیم و لازم است این بودجه در دستگاه‌های فرهنگی دیده شود.

سردار ملکی با اشاره به ساخت المان خلبانان شهید در شهرهای استان مازندران بر لزوم همکاری و مساعدت فرمانداران و شهرداران تأکید کرد و آن را مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان دانست.

این مسئول با اشاره به برگزاری دومین جشنواره تولیدات هنری فانوس در استان مازندران، افزود: اختتامیه این جشنواره با تقدیر از برگزیدگان هشت رشته هنری و با حضور مسئولین کشوری و استانی چهارشنبه ۱۸ آبان در آمل برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران با اشاره به آغاز به کار ستاد راویان دفاع مقدس استان در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان بر ضرورت حضور دانش آموزان و دانشجویان در این مکان و تبیین ارزش‌ها و دستاوردهای نظام و شهدا تأکید کرد و گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نسبت به برگزاری اردوهای یک روزه راهیان نور در این مکان اقدام کنند.

سردار ملکی با اشاره به شناسایی هویت پیکر مطهر شهید محسن اسماعیلی از شهدای گمنام حوزه علمیه محمدیه قائمشهر عنوان کرد: به خواسته مادر شهید پیکر این شهید به استان اصفهان منتقل و پیکر یک شهید گمنام جایگزین خواهد شد.

وی از برگزاری همایش «از آزادسازی تا بازسازی سوسنگرد» در استان مازندران ادامه داد: این همایش با سخنرانی آیت الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری در شهرستان قائمشهر برگزار خواهد شد.

سردار ملکی با اشاره به اغتشاشات اخیر و کم کاری در حوزه تبیین فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس بهترین مکان و فرصت برای نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس به نسل امروز جامعه بویژه جوانان به شمار می‌آید.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار