۱۳۴ عضو هیات علمی دانشگاه مازندران، اقدامات هنجارشکنانه آشوبگران را محکوم کردند

مازنیوز:صدسی وچهار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران در پی وقایع و اغتشاشات اخیر با صدور بیانیه‌ا ی، اقدامات هنجارشکنانه آشوبگران را محکوم و بر حفظ آرامش درفضایآموزشی و تحقیقاتی و پرهیز از فعالیت‌های نافی قانون، اخلاق و شان و کرامت انسانی در محیط دانشگاه تاکید کردند.

به گزارش مازنیوزبه نقل از روابط عمومی دانشگاه مازندران، در این بیانیه آمده است: اکنون با گذشت حدود ۲ ماه از آغاز نیم‌سال تحصیلی و از سرگیری آموزش حضوری پس از نزدیک به ۲ سال و اندی دوری دانشجویان از فضای دانشگاه، در حالی‌که این حضور را در فضایی توام با شور و نشاط دانشجویان آغاز کرده بودیم و اراده و خواسته خانواده دانشگاه، جبران کاستی‌های پیش‌آمده در ایام آموزش غیرحضوری و دست‌یابی به فضای آموزشی مطلوب‌تر بوده است، متاسفانه در پی جریانات اخیر کشور، شاهد بی‌نظمی‌ها و تجمعات غیرقانونی و فعالیت برخی عناصر فریب‌خورده به منظور متشنج‌کردن فضای دانشگاه‌های کشور بوده‌ایم.

استادان دانشگاه مازندران در این بیانیه تاکید کردند: این در حالی است که در شرایط کنونی، دانشگاه بیش از هر چیز، نیازمند فضایی آرام و دور از تنش‌های سیاسی است، زیرا تداوم روند آموزش و تولید علم را سریع‌ترین راه در جهت توسعه همه‌جانبه کشور می‌دانیم و از همه کسانی که در رسیدن به این مهم زحمت کشیده‌اند کمال تشکر و قدردانی خود را اعلام می‌داریم.

همچنین در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: با مرور حوادث اخیر و روشن شدن اهداف شوم بیگانگان در به آشوب‌کشاندن جامعه و ایجاد وقفه در فضاهای آموزشی دانشگاه‌ها، برقراری و حفظ کامل نظم و آرامش به جهت بازگشت مجدد نظام آموزشی کشور بر مسیر توسعه را وظیفه ذاتی خود می‌دانیم. بدیهی است دانشگاه مبدا همه تحولات در کشور است و ایجاد فضای همدلی و وحدت در کشور از فضای منطق و گفتمان سازنده در دانشگاه متبلور خواهد شد.

اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران در این بیانیه ضمن دعوت از همه دانشجویان و همکاران در ایجاد فضای مباحثه و گفتمان سازنده گفتند: ادامه تجمعات بدون مجوز و خواسته‌های فرا قانونی را محکوم نموده و هرگونه اختلال در فعالیت‌های جاری آموزشی و پژوهشی دانشگاه را به مصلحت دانشگاهیان نمی‌دانیم.

دانشگاه مازندران واقع در شهرستان بابلسر ۱۴ هزار دانشجو دارد که یکهزار نفر آنها دانشجویان خارجی هستند.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار