حشمت الله علی‌نژاد رئیس دانشگاه مازندران

دانشگاه ها باید در مسیر کارآفرینی و توسعه صنعتی حرکت کنند

مازنیوز:دکترحشمت الله علی‌نژاد در جشنواره پژوهشی شهید فخری زاده در ساری، گفت پژوهش سنگ بنای توسعه است و تربیت نیروی انسانی مولد یکی از ابزارهای مهم برای تحقق این امر است. ‎

رئیس دانشگاه مازندران، گفت: اعزام دانشجویان به دوره های کارآموزی و مهارت افزایی در واحدهای تولیدی و خدماتی باهدف تبدیل مطلوب تر ایده به عمل در مازندران اجرا می شود.

حشمت الله علی‌نژاد در جشنواره پژوهشی شهید فخری زاده در ساری با بیان این که، عوامل سخت افزاری، نرم افزاری و نیروی انسانی در پژوهش بسیار مهم است، افزود: پژوهش سنگ بنای توسعه است و تربیت نیروی انسانی مولد یکی از ابزارهای مهم برای تحقق این امر است.

وی خاطر نشان کرد: انتخاب استانداری مازندران به عنوان استانداری برتر در حوزه پژوهش از دستاوردهای ماندگاری است که در مدیریت حسینی پور، استاندار حاصل شد که به طور حتم این روند موفق در ادامه این مسیر تداوم می یابد.

 
رئیس دانشگاه مازندران ادامه داد: دانشگاه ها در مباحث علمی در ارتباط با مسائل پیرامون خود حساس و مسئله محور هستند و در آموزش از نسل اول و دوم عبور کردیم و اکنون در نسل سوم و چهارم هستیم و باید دانشگاه ها در مسیر کارآفرینی و توسعه صنعتی حرکت کنند.

علی‌نژاد اضافه کرد: تشکیل قرارگاه تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از اقدامات مثبت برای اتصال صنعت و دانشگاه در استان است که به خوبی در ماه های گذشته در این مسیر حرکت کردیم.

رئیس دانشگاه مازندران با بیان این که، تبیین مزیت های موجود در استان در حوزه های کشاورزی، گردشگری، بازرگانی و حمل و نقل برای دانشجویان استان در دستور کار است، گفت: البته چالش هایی هم در مازندران وجود دارد که باید برای برون رفت از آن برنامه داشته باشیم.

وی گفت: تعریف پایان نامه و رساله های تقاضا محور برای توسعه اقتصادی استان از برنامه هایی است که با همراهی دستگاهی اجرایی برای تحقق آن در تلاش هستیم.

پیشتر در آیینی که روز پنجشنبه ۲۴ آذرماه در تهران با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد استانداری مازندران رتبه نخست پژوهش و نوآوری را در میان استانداری‌های سراسر کشور کسب کرد و در بیست و سومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران از سید محمود حسینی‌پور به عنوان استاندار برتر تجلیل شد که امید محبی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار مازندران به نمایندگی از استاندار، تندیس و لوح تقدیر را از محمدعلی زلفی گل دریافت کرد.

انتخاب استانداری مازندران به عنوان رتبه نخست کشور در حوزه پژوهش و نوآوری، براساس ارزیابی عملکرد یکساله معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری در حوزه پژوهش و ساماندهی اعتبارات پژوهشی از سوی وزارت کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است.

همچنین در همایش امروز پژوهشگران برتر استان مازندران در حوزه های مختلف صنعتی، دانشگاهی و ایده های برتر از سوی استاندار مازندران تجلیل شدند و دبیرخانه دائمی جشنواره پژوهشی شهید فخری زاده به صورت رسمی آغاز بکار کرد.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار