مهدی سلحشور

دفاع از چپ و راست جایی در هیأت ندارد

مازنیوز:برخی در هیأت سکولار می‌دمند. باید این‌ها را به بحث گذاشت. شاید با بحث کردن معلوم شد همه یک چیز می‌گوییم. منظور از هیأت سیاسی بحث بر سر راست یا چپ نیست زیرا این مباحث جایی در هیأت ندارد.

به گزارش مازنیوزبه نقل از فارس، مهمان هفتمین برنامه هیأت ‌آنلاین با اجرای مصطفی صابرخراسانی، مهدی سلحشور مداح اهل‌بیت بود. او در این گفتگو با بیان این‌که هرچه آبرو داریم از امام حسین و فرزندان اوست گفت: خیلی از این‌هایی که ظاهرشان با ما خیلی متفاوت است از ما بسیار بهتر هستند. ما ظاهر را نگه داشتیم. باید کسانی که ظاهرشان مثل ما نیست را بیشتر تحویل گرفت. این روش اهل‌بیت(ع) بود. اگر کسی ما را دید و جذب امام حسین نشد حتماً باید در عملکرد خودمان شک کنیم.

این مداح اهل‌بیت(ع) بیان کرد: هیأتی‌ها بیشترین کار جهادی و دستگیری از مردم را دارند. چون آقایشان حسین (ع) یادشان داده که اگر امام حسینی هستید باید بیش ‌از همه دستگیر مردم باشید. 

وی عنوان کرد: هر وقت فکر کنیم فرصت کم داریم، خسته نمی‌شویم و کار می‌کنیم. حاج‌قاسم این نیاز و این فرصت کم را می‌دید بنابراین خستگی‌ناپذیر بود. بعضی از بچه‌ها در گذشته آن‌قدر کار می‌کردند تا بیهوش شوند و بخوابند. وقتی می‌گفتیم کمی استراحت کنیدف می‌گفتند این‌قدر وقت خواب هست.

سلحشور با نقل خاطره‌ای از سردار مرتضی قربانی گفت: خودشان می‌گفتند با حسن باقری داشتم وسط عملیات صحبت می‌کردم. یک دفعه چیزی نفهمیدم، فقط به خود آمدم دیدم در سنگر خوابیدم. بچه‌ها گفتند وسط صحبت با حسن باقری از خستگی افتادی و خوابیدی، ما هم آوردیمت سنگر بخوابی. خیلی از بچه‌ها هنوز هم این‌طوری هستند که دارند می‌دوند و کار می‌کنند.

این مداح اهل بیت(ع) در پاسخ به این‌که آیا فکر می‌کند برای مردم مفید بوده یا خیر، خاطرنشان کرد: در شأن مردم که حتماً نبوده‌ام. مردم خیلی والا هستند. آیا در حد خدا بندگی کرده‌ایم؟ آیا در حد خلق خدا توانسته‌ایم خدمت کنیم؟ اصلا امکان‌پذیر نیست. هرچه می‌دویم عقب هستیم.

 وی درباره ارتباطش با قشر مداحان جوان گفت: من اعتقاد دارم معرفی آموزه‌های اصیل دینی در قالب برادری و مهربانی ممکن است و  با دعوا میسر نمی‌شود. گاهی تفاوت وجود دارد اما این کلیات قصه را تغییر نمی‌دهد چون همه زیر یک پرچم هستیم. آنها هم عاشق رهبر انقلاب و نظام هستند ولی نسبت ‌به عملکرد حرف دارند و خیلی وقت‌ها هم درست می‌گویند. این موضوع تفاوت را ایجاد کرده‌است. همچنین سلایق در هیأت و هیأت‌داری هم متفاوت است. 

سلحشور اضافه کرد: برخی در هیأت سکولار می‌دمند و عملکردشان به این سمت است. باید دید این جدایی دین از سیاست یعنی چه؟ هیأت سیاسی یا سکولار یعنی چی؟ این‌ها را باید به بحث گذاشت. تا به حال جایی برای بحث بر سر این موضوعات نبوده است. شاید با بحث کردن معلوم شد همه یک چیز می‌گوییم. 

وی افزود: منظور از هیأت سیاسی بحث بر سر راست یا چپ نیست که این مباحث جایی در هیأت ندارد. هیأت سیاسی از جریان خاصی دفاع نمی‌کند. فقط باید از چهارده معصوم(ع) دفاع کرد. 

 این مداح اهل بیت(ع) گفت: من به چپ و راست اعتقادی ندارم. خط‌کش‌ها الان تغییر کرده است. در این فضا من فقط انقلابی و غیرانقلابی، جهادی و غیر جهادی را می‌شناسم. 

وی با انتقاد از رئیس‌جمهور تصریح کرد: حق مردم این نبود. عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی با عزت مردم و عملکرد اقتصادی هم با شأن مردم تناسبی ندارد. 

این مداح در مقایسه سختی‌های امروز و دوران جنگ هم افزود: آن موقع تنها و بدون امکانات بودیم. ولی زیبایی‌اش به این بود که هرچه بود فقط خدا و امام حسین بود. الان گرچه کمبود امکانات و نیرو نداریم ولی تنوع هجمه دشمن به‌مراتب بیشتر از قبل شده‌است. دشمنانی که قبلاً کلاش دستشان بود حالا لپ‌تاپ دستشان است و ذهن جوانان ما را بمباران می‌کنند. ما در جبهه بالغ می‌شدیم و در این فضا شیطان راه به جایی نمی‌برد اما حالا جوان ما زیر بمباران است و در این شرایط کسی که سالم بماند، هنر است.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار