هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تصویب کرد؛

انتخابات در 24 شهر، الکترونیکی برگزار می‌شود+اسامی شهرها

مازنیوز:هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با برگزاری انتخابات الکترونیک در 24 شهر (8 کلانشهر و 16 مرکز استان) موافقت کرد

به گزارش روابط عمومی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور، سیدحمیدرضا کاظمی رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با اشاره به برگزاری جلسه امروز (یکشنبه) اعضاء هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور، گفت: در این جلسه درخواست وزارت کشور درباره برگزاری الکترونیک انتخابات در برخی شهرها بررسی شد.

وی در این باره تصریح کرد: هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها بنا به درخواست وزارت کشور و با توجه به ظرفیتی که وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک در اختیار داشت با برگزاری الکترونیک انتخابات در 8 کلان‌شهر و 16 مرکز استان موافقت کرده است.

بر این اساس انتخابات در شهرهای مشهد، شیراز، کرج، اهواز، کرمانشاه، قم، اصفهان، تبریز، بوشهر، بیرجند، قزوین، بندرعباس، شهرکرد، زنجان، یاسوج، همدان، ارومیه، رشت، بجنورد، سمنان، گرگان، ایلام، خرم آباد و ساری به شیوه الکترونیک برگزار خواهد شد.

پیش از این و در جریان نام نویسی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا، هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با خواست وزارت کشور برای ثبت نام مجازی داوطلبان موافقت کرده بود.

در عین حال، این هیأت با برگزاری انتخابات الکترونیک در شهر تهران به دلیل برگزاری همزمان 4 انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری مخالفت کرده بود.

عضویت در خبرنامه

سرتیتر اخبار